Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek így sikeül leszokt...

Szerintetek így sikeül leszoktatnom az éjjeli evésről vagy rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

15 hónapos a lányom,anyatejes.Pár hetesen simán aludt 7-8 órákat.Később is 2,max 3x kelt enni.Aztán olyan 1 éves kora körül sokszor kelt és mindig cici kellett.Ahogy kimásztam mellőle az ágyból (le van véve a rács egyik oldalt),kb 5 perc múlva felébredt.Magunk közé vettem.Most szeretném leszoktatni az éjszakai evésről.Ez már a második esténk volt így.Nem adok neki cict mikor felkel.Nem sír,csak nyöszörög meg hánykolódik.Ezt jó sokszor eljátszuk.Aztán olyan hajnal 3-4 körül adok neki cicit,mert akkor már nem nagyon tud visszaaludni,nem tudom szomjas-e.Ilyenkor jó nagyokat is nyel.Cumisüvegünk nincs,nem is volt,ezért vizet nem tudok neki adni.A kérdésem az,hogy nem zavarom-e be ezzel a hanjali evéssel?Illetve abba fogja -e hagyni ezt a nyöszörgést hánykolódást valaha?Ez ugye a cicimegvonástól van?

Bocs ha hosszú voltam és érthetetlen:)


2010. nov. 18. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ma voltam a vedononel ugyanezzel a problemaval, mi csak 8 honaposak vagyunk. Azt tanalcsolta, hogy ejszaka egyaltalan ne adjak cicit, csak vizet, mert ennyi idosen mar ki kell birnia eves nelkul az ejszakat. Szerinte, ha kemeny leszek akkr leszokik az ejszakai evesrol, igy a felkelesrol is. Hat kivancsi vagyok.
2010. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
az én fiam 8 és fél hónapos volt,mikor eldöntöttem,hogy nincs éjjel evés.egyszerűen éjjel,mikor felébredt,nem adtam neki,csak megsimogattam,adtam neki vizet,cumit,megpusziltam és visszaraktam.ő nem követelte a cicit.pár napig csináltam,aztán utána már a kivételt sem követelte.
2010. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Első válaszolónak:

Elég buta tanács a védőnő részéről, hogy egy 8 hónapos babát le kell szoktatni az éjjeli evésről, az még korai, ha igényli, szerintem nyugodtan etesd meg.


Kérdezőnek:

Lányom másfél éves, elég keményen fogzik, néhány hete éjjel 2 körül kel fel és követeli a tápszert, megetetem, és reggelig alszik tovább. Szóval átérzem a helyzetedet, de szerintem próbáld meg elfogadni, és kielégíteni az igényeit, aztán lassacskán biztos ezen is túlleszünk majd.

2010. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

12:31-el értek egyet!!!

Első válaszolónak:

Még csak 8 hónapos a babád!! Mi lesz, majd ha netán beteg lesz, vagy jönni fog a foga és egész nap nem lesz hajlandó enni, csak éjjel félálomban tudod majd megetetni abban reménykedve, hogy akkor nem hányja ki amit megevett? Ráérsz még leszoktatni. Vagy ennyire megterhelő éjjel egyszer felkelni hozzá? Hiszen ezért vagy vele otthon, nem? És ezzel nem arra célzok, hogy minden csak a baba körül forogjon, de egy 8 hónapos babának még szüksége van az anyatejre éjjel is.


kérdezőnek: a sógornőm is ezzel küszködött 3 hónapjába telt, mire sikerült leszoktatnia a lányát. Nagyon kemény menet volt, mert a vizet nem volt hajlandó elfogadni, hisztizett, aztán végül csak sikerült neki.

2010. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan szerintem nem helyes ezt tenni, de 15 hósan már lehet, ha viszonylag jól tűri a baba, pl. a tied "csak+ nyöszörög, hánykolódik. az enyémel ezt nem lehetett megtenni, mert felébredt, és üvöltött amíg nem kapott cicit. a jó hír, hogy elhagyta amgától az éjszaki keléseket, olyan 21 hós korában tejlesen.

egyébiránt az éjszakai szoptatás favorizálja a hosszú szoptatást. ezt csak azoknak írom, akiknek fárasztó a sok kelés. lehet hogy fárasztó, de megéri sztem. nálunk 1 éves koráig nagyon sokszor kelt éjjel, aztán fokozatosan rtkultak a kelések, de kb. 18 hóanapos koráig elég volt neki csak az anyatej mint tejaalapú dolog. aminek nagyon örültem, mert amúgy allergiára hajlamos. bocs az offért. :)

23 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen ha nagyon sírna,nem tenném ezt,de mivel "csak" nyöszörög és hánykolódik,azt gondolom,ez még belefér.Akkor megpróbáljuk kihagyni a hajnali evést,hátha vissza tud aludni.8 hónaposan még bőven evett kétszer,de akkor egyáltalán nem gondolotam,hogy már át kéne aludja az éjszakát.Szerintem próbáld meg,de ha nagyon sír,én odaadnám neki,mint mond a védőnő.De ezt neked kell tudni,bocsi hogy beleszóltam:)
2010. nov. 18. 20:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Elso vagyok! Na itt kaptam lepontozast, pedig csak azt irtam le amit a vedono mondott. Es egyebkent neki volt igaza, amiota nem kap cicit a babam atalusza az ejszakat es vidaman ebred, nem nyugosen mint amikor orankent cicizett.
2010. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja es az ok amiert nem szeretnem orankent ciciztetni az az utba levo kisteso.
2010. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok az alváshoz és a tesóhoz is!:)

Döcögősen,de mi is haladunk,úgy érzem.És nem pontoztam le senkit,csak fel.

2010. nov. 24. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!