Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik. Egyáltalán....

Nem alszik. Egyáltalán. Okozhat ez bármilyen problémát? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves a picim és egyáltalán nem alszik nap közben. Fél 8 körül kel és 9 után fekszik este. Min. 2-3 órát van kint egy nap /játszótér, séta, csavargás stb/ sokat játszom vele, sosem unatkozik, tehát elvileg elfárad - én hulla vagyok estére.

Próbáltam letenni, melléfeküdni, egy órát is szenvedtünk - semmi.

Nem tudom normális-e ez, a doki szerint nem baj. Azért kíváncsi volnék tapasztalatokra.

Köszi


2010. nov. 16. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy baj lenne, ha neki így jó, akkor ennyi

erőszakkal úgysem tudod elaltatni

az enyém kb 13 hónapos kora óta max 1 órát alszik délben (most 16 hós) de van hogy csak 45 percet, szóval szerintem 2 éves korára ő sem fog aludni

(én sem aludtam az oviban, állandóan piszkáltam a mellettem alvókat :)

2010. nov. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az unokahúgom most 8 éves, pici kora óta nem alszik délután. Egyszerűen ilyen kis pörgős. Fárasztó lehet így, de nem tudsz mit tenni, szerintem el kell fogadni.
2010. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a másik véglet vagyunk. 21 hónapos kislányom ebéd után standard módon 3 órákat alszik (éjszaka pedig szünet nélkül 10-11 órát, 9-től 7-8-ig). Nekem meg pont az a bajom, hogy mire délután elindulnánk bárhova, már sötét és hideg van, mostanában legalábbis. Amúgy mindig ilyen maratoni alvó volt, születése óta. Majdnem szívbajt kaptam, mikor az első itthon töltött éjszakánkon esti lefekvés után 7 órát aludt egyben. Kész! De, csak hogy ne keserítsek el senkit, ez az egyetlen pozitív dolog, amit el tudok mondani róla.... :-))))
2010. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem baj.

De ha esetleg a túlpörgés miatt nem alszik, akkor tanácsos figyelgetni, hogy mikor mutatja bármi jelét is annak, hogy fáradt, álmos.

Van egy bizonyos pont, amin ha átesik, nem tud elaludni.

Nekem a nagyobbik gyerekem ilyen. Ha nem teszem le aludni, akkor amikor már kezd fáradni, akkor kész, vége... Nem alszik. És délutánra, estére már annyira túlpörög, hogy este fürdés után is alig lehet "lelőni".

Ő már elmúlt 2.5 éves is, és éjjel 12 órát alszik egyhuzamban, nappal pedig 2 órát.

2010. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!