Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek szoptatott pici babája...

Akinek szoptatott pici babája van, nem kap el sok betegséget az éppen ovit kezdő nagy tesótól?

Figyelt kérdés
A tápszeres babákra is kíváncsi vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy április végén születő babácskámnak mi a jobb, ha 2,5 éves nagy tesója oviba megy, vagy még itthon tartom, de ősszel akkor sem ússzuk meg.
2010. nov. 15. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a babad immunrendszeretol is fugg. 6 honapos koraig a szoptatott babak tolled kapjak az anti testeket es bizonyos vedetseget es 6 honapos koruk utan a sajat immunrendszeruk kialakul es onnattol az mukodik. En csak az elso 2 honapba tudtam szoptatni teljesen a kisfiam utanna 6 honapos koraig szopi+tapszerrel potoltam. 6 honapos kora ota csak tapszert kap. Most 9 honapos, meg sosem volt beteg pedig egy heten 1-szer jarunk gyerekek koze 2-3 orara baba csoportba ahol aztan mindent osszetapogatnak, befalnak stb... A ferjem hozott haza mar hasmeneses virust amit en is elkaptam a kisfiam viszont nem. Voltunk infulenzasak is mindketten es 5 napig alig leteztunk a kisfiamnak 1 napig folyt az orra es utanna kutya baja nem volt. En is ilyen voltam gyerekkent, ugylatszik az en immunrendszerem orokolte. Szerintem ne felj ennyire, nem biztos, hogy elkap majd minden felet.
2010. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a szoptatott második gyerkőc semmit nem kapott el a 4 évvel idősebb elsőszülöttől, pedig együtt jártunk oviba, tehát nem csak hazahordta a nagyobb, még el is mentünk a bacikért. :))) Az anyatej nagyon jól véd, ne aggódj emiatt! :)
2010. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a helyzet nálunk is, mint ahogy utolsó írta: reggel és délután is megyünk a nagyobb gyerkőcért az oviba, a pici 10 hetes kora óta. Még soha semmit nem kapott el az oviból, most 7 hónapos (csak anyatejes volt 5 és fél hónapos koráig, utána kezdtük a hozzátáplálást).
2010. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi már 4 hetesen is mentünk a tesóért az oviba.Amikor a picur 2 hetes volt a 2 nagy átesett valami hányásos,hasmenéses nyavalyán,pedig akkor ovi sem volt és a babónak hála Istennek semmi baja nem lett,pedig közös szobában is aludtak.
2010. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!