Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyes hazassagban elo anyukak...

Vegyes hazassagban elo anyukak milyen nyelven beszeltek a babaval?

Figyelt kérdés
a ferjem csaladja nem magyar. a tapasztalatok alapjan hatrany e az ha tobb nyelven beszelnek hozza?
2010. nov. 11. 17:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%

Mi mindketten magyarok vagyunk, de külföldön élünk.

Én elkövettem azt a hibát, hogy azt gondoltam, hogy előbb egy nyelvet tanuljon meg, aztán ráér a másikat...

Igen ám, de amikor 2 éves volt, nagyon szépen és tisztán beszélt, mondatokban már magyarul - de idegen nyelvről hallani sem akart. Ahányszor próbáltam, annyiszor hiszti, ellenállás...

Azóta olvastam, hogy jobb lett volna, ha az egyik szülő következetesen csak magyarul, a másik szülő következetesen csak azon az illető nyelven beszél hozzá. Hamarabb megtanult volna és nem is keverte volna a nyelveket...

2010. nov. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én is azt hallottam, hogy ha pl. az anyuka magyar, az apuka német, akkor az anya magyarul az apa németül beszéljen hozzá, így hamarabb meg fog tanulni mindkét nyelven beszélni és nem is fogja keverni a két nyelvet!
2010. nov. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!