Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyes hazassagban elo anyukak...

Vegyes hazassagban elo anyukak milyen nyelven beszeltek a babaval?

Figyelt kérdés
a ferjem csaladja nem magyar. a tapasztalatok alapjan hatrany e az ha tobb nyelven beszelnek hozza?
2010. nov. 11. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

minel tobb nyelven beszeltek hozza, annal tobbet tanul meg, es a kesobiekben annal konnyebben tanul nyelveket

mi mindketten magyarok vagyunk, de kulfoldon elunk, igy a gyerek hallja az angolt is, ismerek olyan csaladokat, ahol 3 nyelven beszelnek otthon

2010. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
ha ket nyelvet tanul egyszerre, lehet kicsit kesobb tanul meg beszelni. Baratnom kisanya legalabb is kozel ket eves es meg csak par szot beszel, de mindent ert mindket nyelven.
2010. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi szinten 2 magyar szulo angliaban es mindkettot hallja.Igaz tolunk itthon nem, de mindenhol mashol nyilvan mi is angolul beszelunk.

Baratnom magyar ferje irani es angliaban elnek.Mindharom nyelvet hallja a babaja :)

2010. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

ha 2 nyelven tanítod már kezdetektől akkor később tanul meg beszélni másrészt keverni fogja a nyelveket egy ideig,vagy az egyiket helyettesíti a másikba ha épp nem jut eszébe a szó az adott nyelven...tapasztalat!


De mi is fogjuk 2 nyelven tanítani de majd később,mikor már olyan ovis korú lesz:-)

2010. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon jó dolog ha kétnyelvű egy baba, olyan előnyre tesz ezzel szert, amit más egy életen át nem tud behozni, gondold el anyanyelvi szinten fog beszélni 2 nyelvet

nekem egy rokonom ilyen, magyar anyuka, osztrák apuka,

én is úgy tudom, hogy kicsit később kezdenek el beszélni, de az nem baj

2010. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

mikor kicsi voltam németül beszélgettünk otthon,mert a szüleim anno németországban ismerkedtek össze,így az volt az alapnyelv (anyuval még mostis) emellett a spanyol is ment otthon(mivel Anyu argentin,Apu magyar) a bibi az volt,hogy aztán úgy kerültem oviba,hogy egy szót se tudtam magyarul amitől persze a magyar gyerekek kiközösitettek.Még suliban is nehéz volt,szavakat már értettem és használtam,de nem ragoztam stb. mivel nem így neveltek.Mostmár persze tökéletesen megy a magyar is de hm..

a lényeg,hogy szerintem nagyon jót tesz a gyereknek ha több nyelvvel nőnek fel,sok ilyen gyereket ismerek.14 évesen simán leraktam a német nyelvvizsgát,hatalmas előnyöket jelentet suliban is.Persze jó lett volna ha angolt is tömték volna belém :D

2010. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk apuka német én magyar vagyok és csak magyarul beszélek a babámhoz. Németországban élünk egyébként. Én is azt hallottam, hogy később kezdenek el beszélni de akkor két nyelven :)
2010. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! Ismerős házaspár: apuka magyar, anyuka román. Apuka magyarul, anyuka románul beszél a gyerekkel, mindkét nyelven szépen beszél a kicsi, olyan nyelven válaszol, ahogyan beszélnek hozzá, sőt, már tudja, ki milyen nyelven szokott hozzá szólni (pl férjem, pedig őt ritkán látja). Apuka anyukához románul szól. A gyerek 3 éves.
2010. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a legjobb, ha mindkét szülő a saját anyanyelvén beszél a hozzá, igaz, hogy később tanulnak így meg beszélni, meg hogy kicsit személyhez kötik eleinte, de szerintem ez nem gond.
2010. nov. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Parom Ir en magyar.16hos kisfiam mindket nyelven erti mit mondunk neki es csinalja amire kerjuk.Mivel tobbet hall angolt,ez erosebb nala.Par szot mar mond pl no (rovidebb mint a nem),hiya,bye,hoppa,dada,mama,Eva (kis baratnoje)tuz (ez konnyebb mint a fire)nyam nyam.Sokfele hangot es kezjelzest utanoz.A kis baratnoje lengyel,igy tole is tanul,simi helyett moja-t mond.Kis baratnoje pedig mar enekli a hinta palintat (most 2 eves).Szoval ne aggodj ugyesek a kicsik, ahany nyelvet hall,annyit fog tokeletesen beszelni,csak kesobb mint az atlag gyerekek.Na de melyik gyerek atlag?Minden baba egyeniseg es a sajat kis utemjeben fejlodik.Minden jot!
2010. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!