Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tegyem tisztába éjjel,...

Hogyan tegyem tisztába éjjel, hogy ne költsem fel?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisbabám éjszaka szopizás köznem szokott kakilni. Ha utána tisztába rakom teljesen felköltöm, és sokáig nem tudom vissza altatni. Mit csináljak, várjam meg a köv. szopizás idejét?
2009. jan. 8. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy kakilás után tisztába teszed, aztán még adsz neki egy kis cicit. Hátha akkor "elkábul" rajta. Ne várd meg a következő szopit, mert valszeg akkor rövidebb ideig is alszik a tele pelus miatt. Te se aludnál úgy szívesen, nem?
2009. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hátigen, pont emiatt tettem mindig tisztába. Nem tennék olyant vele amit magamnak sem szeretnék. Próbáltam azt is, de annyira felébred, hogy cicire tétel után sem alszik el. Emiatt mindig szurkolok, hogy ne kakiljon....persze ritkán ússzuk meg...:)
2009. jan. 8. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még a kórházban mondták, hogy ne tegyen ilyenkor tisztába, a babákat nem zavarja, annyira jók már ezek a pelusok. Én nem is teszem tisztába, és annyira nem zavarja, hogy 5-6 órát is alszik utána. Azért sem jó kaja után tisztába tenni, mert vissza köszönhet a tej. Mindenki tegyen belátása szerint, én így csinálom, és nem bolygatom meg a picurt, eddig bevállt. A popsija sem piros még egy picit sem, kiütéses sem volt.
2009. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig etetés után rakom tisztába. 2 hónapos kora óta van egy altatódal, amit az utolsó pelenkázáskor éneklek neki. (csak akkor) Már ismeri. Persze nem egyből jött rá, mit is jelent, hetek kellettek, de már tudja, ha azt a dalt hallja pelusozás közben, akkor bizony itt az alvás ideje. Még én ilyenkor hálózsákba rakom, kicsit ringatom az altatódallal és leteszem az ágyába. Kb 5 perc múlva alszik. Ha valami miatt nem, kiveszem, éneklem még az altatót, ringatom és visszateszem. Mindezt félhomályban. Ha szoktatod valamilyen altatószertartáshoz, előbb-utóbb meglesz az eredménye. De olyanhoz szoktasd, amit mondjuk 10 kilós korában is megtudsz majd csinálni :) Tehát ne kézben altasd! Csak ringasd kicsit, aztán kiságy. A legtöbb baba megtanul egyedül elaludni. Remélem nektek is sikerül majd! ÉS türelem...hosszú folyamat, de megéri!
2009. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell felkelteni tisztába tenni ahogy írták nem zavarja őket és hát elég furcsa mert a legtöbb babának éjjel pihen az emésztőrendszere és nem is kakilnak max. pisilnek de ha nem folyik ki a pelusból és nem áztatja el a ruhát akkor nem ébred fel rá. Szoktasd le a ringatásról éjszaka mert ahogy írták is nem fogod tudni kivitelezni az első év felé ebbe érdemes belegondolni amikor az ember szokásokat alakít ki a babánál. Nem hidegszívü anya vagyok csak reális. A gyermek akkor érzékeli a szeretetet amikor ébren van nem attól érzi jól magát hogy álomba dajkálom aztán utánna alig várom hogy letegyem mert leszakad a derekam. Három hónapos már elalszik és visszaalszik ha álmos. Szóval nem kell zargatni. Ja és még egy kérdés ugye nem textilpelenkát használtok? Ha igen éjjelre érdemes papírt húzni rá.
2009. jan. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár én sok helyen azt olvastam, hogy éjjel, ha lehet, kerüljük a pelenkázást, mert a babákat nem igazán zavarja, néha muszáj pelenkázni. Én csak egy pici fényt kapcsolok olyankor, halkan vagy egyáltalán nem beszélek a babához, és így nem igazán ébred fel, hamar visszaalszik.
2009. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!