Mi baja lehet a kezeletlen terhes cukorbetegségtől a babának?
El lehet olvasni.
A kettes mintha az én sztorimat írta volna le. Első gyereknél nem szűrtek ki, nem diétáztam, nem mértem. Masodiknál igazoltan gdm-es voltam és a dietetikus nálam is azt mondta, hogy valószínűleg az elsőnél is gdm volt. Vele 24 kilót híztam, 38. héten született 3,5 kilóval. Cukra leesett, élettaninál sárgább volt, szoptatni nem lehetett. Megkésett fejlődésű minden téren és 8 évesen autizmust diagnosztizaltak nála.
Masodik gyerek kezelt gdm-es terhességből született ép idegrendszerrel, tankönyvi fejlődésmenettel.
Nem ijesztgetek senkit, csak ez a saját történetünk. Pont elég fájdalom hogy valószínűleg én tehetek róla, hogy ilyen lett. Családban egyébként ő az első és egyetlen.
11# Genetika. Benne van a géntérképedbeb, de a nagy számok törvénye miatt egyre többször találkoznak. Minden esetben találnak a felmenők között is, autizmusra jelző tüneteket.
Az,hogy több van, a rendszer miatt is van. Nekem is volt osztálytársam,nem is 1 akiről ma már tudom, hogy auti volt, de akkor csak picit más, Férjem végig maszkolta a fél életér, és még sorolhatnám. Ma már azért nő a nyomás,hogy fogadjuk el egymást, így jobban látszódnak a különbségek is. A szülők sem úgy nevelik a gyereket,hogy legyen láthatatlan, úgy az eltérések, jobban jelen vannak a társadalomban. És maga a diagnosztikai rendszer is jobb.
Gyógypedagógus, 1 autista kisfiú anyukája. :)
"Minden esetben találnak a felmenők között is, autizmusra jelző tüneteket."
Nem igaz.
Kicsi családunk van mindkét oldalról, nagyon kevés felmenővel. Sehol senki a legkisebb jelét nem mutatta autizmusnak.
Egyébként tanulmányok sem igazolják az állításodat. Nincs konszenzus, hogy örökletes vagy szerzett véletlen génhiba.
Több magzatvíz, a babának nagy lesz a súlya, de mégis fejletlenebb lesz. A magas cukorszint károsítja a méhlepény ereit, ami nem bírja majd rendesen táplálni a cukortól megnőtt magzatot, ez méhen belüli halálhoz is vezethet (anno nagynéném így járt sajnos, akkoriban még nem volt cukorterhelés). A baba hozzászokik a cukortúlkínálthoz, ezerrel dolgozik a hasnyálmirigye, nyomja az inzulint neked is. Aztán ha megszületik a cukortúlkínálat megszünik, de ugyanúgy termelni fogja az inzulint, leesik a cukra, akár kómába is eshet.
Veszélyes dolog, de ezek általában az elhanyagolt GDM-ben jelennek meg. Egy gondozott terhességnél, 1-1 diétahiba miatt kiugró cukor még nem okoz ilyen gondokat.
14, Rohadtul káros ezt sugallni, holott a tudomány mai állása szerint nem tudják megmondani, hogy mi okozza.
Az örökletesség csak egy az összes lehetséges teória között.
Családi halmozódást valóban megfigyeltek.
De megfigyeltek biza olyat is, hogy ahol túl kicsi a korkülönbség, ott a kisebb gyermeknél nagyobb az esély, főleg ha fiú!
Megint más tanulmányok biza összekötöttéka terhességi diabétesszel is, hogy az is negatív hatással van a méhen belüli idegrendszeri fejlődéssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!