Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babáknak is fel nyomhatja a...

A babáknak is fel nyomhatja a gyümölcslé a savukat?

Figyelt kérdés
Férjem szerint azért szokott néha bukni, mert sok a sava a gyümölcslétől. Hát logikusnak logikus lenne; de a babáknál is lehet ilyen? 10 hónapos
2010. nov. 5. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Az én fiaim refluxosak voltak, és például almát nagyon soká kaphatott, mert az csinál a legnagyobb savat. Körtét, őszibarackot, banánt , sütőtököt, meggyet kapatk az első évben. Meg nagyon minimális almát.
2010. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szegénykém mindig sokat bukott, de az orvos szerint nem volt refluxa, vagy bármi baja. Akkor mit adjak neki inni? Van olyan gyümilé, ami nem olyan savas? Most a répa-narancs a kedvence.
2010. nov. 5. 15:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként a tápszer egy részét is vissza bukja mindig, kivéve, ha nem "engedem" mászkálni.
2010. nov. 5. 15:23
 4/11 anonim ***** válasza:
víz a legjobb, főleg ha sok a sava.
2010. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Citrusfélék egy év után javalltak.

A narancs amúgy is nagyon savasít.

Minden gyümölcs savasít. (én is mindig éhes vagyok a gyümölcsre)

Adj neki vizet, annál nincs jobb...

2010. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok :) a körtelé, meggylé, sütőtöklé, őszilé közel nem csinál olyan savat, mint a narancs vagy alma. Lényeg, hogy 100%-os legyen. Én mindig magam csináltam, szigorú orvosi javallatra :) Az elsőnél jól megtanított ezekre a dolgokra a gasztoenterológus. Másodiknál már "gyakorlott "voltam. Tápszerbe pedig nutrilon (remélem jól írom) sűrítőt raktam, így nem bukta vissza.
2010. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, pontosan miért kell gyümölcslét innia. Én csak vizet adok/adtam a gyerekeknek. Kitűnő szomjoltó.
2010. nov. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem csak kizárólag gyümölcslét iszik. Víz a legjobb az tény, de egy kis finomság a szájban szerintem nem árt meg. Akkor már inkább gyümölcslé(persze házilag), mint cukros tea vagy 12%-os löttyök. Első voltam.
2010. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ezek szerint mégiscsak megárt neki...

Én csak vizet adok nekik, nincs is gondom. Ha bukós a baba, el lehet ezen gondolkozni...

2010. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Erre talán egy orvos tudna igazán hazsnosat mondani, az enyémek igazán bukósak voltak(refluxouk volt), tápszert is csak porral vagy rizzsel sűrítva adhattam nekik. Vizet pl nagyon sokáig nem is, mivel, ugy ahogy van visszabukta az egészet. Viszont ahogy nagyobbak lettek, és már keltek jártak mozogtak, házi gyümilevet kaphattak persze sűrítve. És nem ártott nekik. mondjuk én csak kis mennyiségben beszélek, mert más a helyzetünk, de valahol az alapeset ugyanaz, a sok sav egyezik. Az alma pl ugy visszajött ahogy van..érdekes mód a körtelé meg nem!!!! Meg nem arról beszélek, hogy a szomját gyümölcslével oltsuk, majd ha megszokta a vizet, szerintem napi 1 deci a korának megfelelő gyümölcslé nem okozhat bajt. A kérdezőnek persze , hogy visszabukja a babája, hisz narancs sokszor még egy felnőttnek is savat csinál. De lehet egy kevésbé savas gyümölcslé nem okozna bajt nála,persze mértékkel. És a kérdés is arra vonatkozik, hogy csinálhat e savat a gyümölcslé, és nem arra, hogy mivel oltsuk a szomját. Én csak segíteni próbálok a gyümölcskérdésben. Az már másik téma , hogy a szomját mivel oltsuk, azt én is utálom látni is, hogy mindenféle szines cuccok vannak az üvegben, és az oviba érve a vizet már el sem hajlandó fogadni, mert igazából azt sem tudja mi az :( De nem erre vonatkozik a kérdés.....:)
2010. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!