Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Màs hogyan bírja kettő nem...

Màs hogyan bírja kettő nem egyszerű jellemű kisgyerekkel? Nem készül ki?

Figyelt kérdés
Imádom a sajátjaimat, tervezett baba volt mind a kettő, de segítségem semmi, a férjem állandóan dolgozik, a 4 éves nem fogad szót és mostanában elég hisztis, a 7 hónapos meg a nap szinte minden percében nyafog vagy sír. Egyik gyerek sem jó alvó. A nagy csak óvodában hajlandó napközben aludni, itthon 2 éve nem alszik, a kicsi meg rövid időket, általában séta közben.

tegnap 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek. Nálunk legalább a kicsi csöndesebb volt. A nagy az mai napig nehéz eset viszont, picinek igazi letehetetlen volt.

Tapasztalatból mondom, hogy ha a kicsi nagyobb lesz könnyebb lesz picit, mert inkább egymást ölik majd és nem téged...

De őszintén csak az idő segít a helyzeten.

tegnap 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámítható állandó napirend, amihez tartottam magam. Összehangolt du alvás,mikor én is kikapcsoltam.

3 gyermekem van 3-3 év korkülönbséggel, mindig a legkisebbnek kellett belesulnia és felvenni a meglévő ritmust.

tegnap 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 babyboom567 ***** válasza:
100%
Eggyel is nagyon nehezen.
tegnap 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyi a különbség, hogy a nagy 3 éves, a kicsi 6, de legszivesebben vennék egy sátrat és 3 napra kimennek az erdőbe csöndben aludni, hallgatni a csondet.

Most kezdte a nagy az ovit, persze betegek lettünk mindannyian, én most kezdek kijonni belőle. A nagy nem alszik napközben, a kicsi 20 perceket, visít, ha lerakom. Éjjel a nagy alszik, néha azert atjon éjszaka, akkor kér inni. A kicsi vagy 10x kel. Ráadásul a nagy most nagyon anyás, apja egy pólót nem adhat rá. Imádom őket, de az utóbbi idő kicsit nehéz volt.

Nekem az a hatalmas könnyebbség, hogy anyosomeknal már aludt a nagy korábban, imádjak egymást, lehet, hogy a a napokban beszélek velük, hogy lehetne e róla szó.

Akkor talán tudnám folytatni a kreszt is, és eljutok egyszer vizsgázni, ha már elkezdtem.

tegnap 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kicsi 6 HÓNAPOS

#4

tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem bantasbol, de ha semmi segítséged nincs, és a férjed folyton dolgozik (mi is ebben a helyzetben vagyunk), miért döntöttél viszonylag kis korkulonbseggel második gyerek mellett? Ez várható volt, hogy nagyon nehéz lesz, de nem bántani akarlak tényleg
tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tesók kis korkülönbséggel fb csoport. Jó fejek vannak,segítőkészek,szuper praktikákkal,tanácsokkal. Nagy ölelés
tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!😊


6-os: Egyrészt a nagyobb nagyon nehéz esetű baba volt már babának is, azt hittem a második elbújhat majd mögötte.. Az elsőnél sosem volt segítségem, mert nem fogadtam el. Most terhesen anyósommal le volt beszélve, hogy majd ő segít, közelebb költözik, el is fogadtam volna a segítséget, de szegény amikor 6 hónapos terhes voltam elhunyt.🥺 A férjemnek meg adódott egy lehetőség vállalkozást alapítani anyósom halála után 1 hónappal és ő élt is a lehetőséggel, csak cserébe alig van itthon. Egyébként ha tudtam volna, hogy nehéz lesz is bevállaltam volna, mert reménykedem abban, hogyha nagyobbak lesznek a gyerekek könnyebb lesz.

tegnap 23:04
 9/9 A kérdező kommentje:

"baba volt már babának is" - jujj... álmos vagyok már, de remélem átjön a lényeg🙃


4-es; Kitartást!😊

tegnap 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!