Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne másszon...

Mit csináljak, hogy ne másszon ki mindenből a kisfiam?

Figyelt kérdés

16 hónapos a kisfiam és igencsak próbára tesz.

Kimászik mindenből. 6,5 hónaposan felállt, 7 hónaposan az etetőszékből mászott ki. Abban sem ül nyugodtan evés közben, mindig feláll, ki akar ugrani. Székre ültetem, onnan fejest akar ugrani. 10 hónapos kora óta szaladgál, azóta nem tudom beletenni a kiságyba, mert kimászik, elszökik.

Velünk alszik, de csak képletesen mert kb 5x felébred.

Babakocsival sem tudtam sehova vinni, 13 hónapos korától abból is kiszabadult, egyszer úgy kaptam el, felállt, éppen ugrani készült.

Autós gyerekülésből is kimászik, pedig a legszorosabbra van véve, többször is meg kell állni útközben. Most a babakarámból mászik ki, egyből szalad a székre, majd az asztal tetejére. Az a baj, hogy hiába viszem mindenhová is, mindent akkor sem tudok megoldani mellette, mert annyira erős, hogy simán kirántja magát a kezemből.

Főzni nem tudok, ígyis 6:30kor ébredünk, de ha felkelek akkor ő is ébred. Délután nincs lehetőségem főzni mindig másnapra.

Van egy lányom is, hát ő nem ilyen volt :)

Na mit csináljak ilyenkor?



tegnap 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs könnyű dolgod, lakás elrendezésétől függően egy teljesen bababiztos rész lekerítése olyan kerítéssel vagy olyan babakarám beszerzése, ami hagyományos, párhuzamos lécekből áll, mert azon nem tud kimászni (nem tudja megtámasztani a lábát hogy felhúzza magát). Habszivacs játszótér. Semmi nem köti le? Amúgy pedig próbáld meg minél inkább bevonni mindenbe, amit csinálsz, bármennyire is lelassít. Viszont az autós gyerekülésből ha ki tud mászni akkor ott valami rosszul van beállítva vagy rossz méret, ez így nagyon balesetveszélyes. Y-ban mennek a pántok, hol/hogy bújna ki ha megfelelően meg van húzva? Sportbabakocsit is olyat kell beszerezni, ahol Y-ban mennek a pántok.
tegnap 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-es. Sajnos a párhuzamos léces babakarámból is kimászik.. :(
tegnap 23:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Leveszi a zokniját vagy harisnyát, beteszi a kislábujja közé és a két karjával felhúzza magát…
tegnap 23:16
 4/9 A kérdező kommentje:

Az autósülésben csak a lábát fogja a z öv, mert egyébként elég vékonyka és simán át tudja valahogy rakni a kezét a vállpántokon… jól van beállítva, többször is néztük. Minden ilyen cuccból kimászott már kb, túl szorosan bepasszírozni azért csak nem lehet az ülésbe, de kb már csak annyira van elengedve a pánt, hogy kapjon levegőt és mégis.

Mindenbe be van vonva, valami érdekli valami nem:(

tegnap 23:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Ennyi energiával pedig nagyon le kéne mozgatni a gyereket. Vinni olyan helyre, ahol szabadabban rohangálhat.


Nehezen hiszem el, hogy rendesen van beállítva a gyerekülés öve. Illetve azt sem tudom értelmezni, hogy nem tudod a kezét fogni az utcán. 16 hónapos! Hogy fogsz vele dackorszakban közlekedni, lekötözve?

Az én 20 hónaposom is erős gyerek, energikus, de ha megfogom a kezét, nincs az az Isten, hogy kirántsa. Szokott nyűgölődni utcán, leül, nem akar továbbmenni, de a kezét ekkor sem engedem kihúzni

tegnap 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ilyet nem írtam, hogy nem tudom fogni a kezét az utcán. Azt arra értettem, hogyha felmászik a székre és ő azt kigondolja, hogy leugrik és elveszem onnan, simán kiugrana a kezemből, volt már rá példa.

Nem tudom ennél szebben elmondani az autósülést, sokan nem hiszik el, de ki tudja magát forgatni belőle. A hasánál fogva van, de előre tud dőlni

tegnap 23:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: az autósülés pedig akkor sem jó így, vagy túl nagy, vagy nincs elég szorosra húzva, nem bújhat ki belőle. Autópályán vagy ahol nem tudsz félreállni mit csinálsz? Nagyon balesetveszélyes. És az utcai közlekedés is, babakocsiból kibújás, meg hogy kihúzza a kezét a kezedből, ezekben nem lehet jó tanácsot adni, neked kell erősebbnek lenned.


Sajnos ti ismeritek a lehetőségeiteket, napirendeteket stb., nehéz konkrétumokat mondani. Minél jobban mozgassátok le, tudom, hogy nehéz megoldani, de bent is próbáljatok vagy ilyen habszivacs játszóteret vagy hintát, gyűrűt, bordásfalat stb. Építsetek bunkert, székek, pokróc, párnák, azokban mászkálhat. Minden nem is foglalhatja le, ez nem elvárható egy 1,5 éves gyerektől, de azért akkor azokkal tudsz haladni valamennyit. Kimenni vele minél többet, délelőtt és délután is, olyan helyre, ahol szaladhat, mászhat, ugrálhat stb. Kitartás :(

tegnap 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A hasánál fogva van, de előre tud dőlni"


Ha a mellkasi részen kellően szorosra van húzva az öv, nem tudna kibújni.

A gyártáskor belekalkulálják, hogy bírja a gyerek mocorgását. Jól is néznénk ki, ha minden 3. gyerek útközben kibújna.

Vagy le kell cserélni a gyerekülést, ha olyan tré.

tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A babakocsit már nem is használjuk, a gyerekülés elvileg jó férjem szerint, elég jó értékelést kapott, szóval egyik legjobb, férjem szerint máshogy jobban nem is lehet beállítani, hát nem tudom. Megnézzük, aztán tényleg nem tudom. Azért köszönöm a jókívánságot, válaszokat.:)
tegnap 23:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!