Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akiknek kisbabájuk...

Szülők, akiknek kisbabájuk van! Mennyit van fent napközben egy huzamban a babátok? Ez idő alatt mivel foglaljatok le?

Figyelt kérdés

Jelenleg négy hónapos a babám és olyan problémám van hogy napközben egy fentléten belül viszonylag hamar elfárad és hisztis lesz.

Egy huzamban napközben olyan 60-80 percet tud fent lenni, utána mindig alszik 40-50 percet. Ez így megy egésznap egèszen az éjszakai lefekvésig.

A probléma az, hogy hiába fentvan 60-80 percet, már kb. 30 perc után iszonyatosan hisztis lesz és semmi nem jó neki. Azaz a maradék 30-50 perc a fentlétéből hisztivel, sírással telik.

Persze próbáltam ilyenkor letenni aludni, de aludni még nem akar, viszont már dörzsöli a szemét és nem találja a helyét.

Folyamatosan váltogatom, hogy mit csinálok vele, mert nagyon hamar megunja a dolgokat: belerakom a pihenőszékébe, ami rázza zenél neki, lerakom a játszószőnyegére, ahol tud nézelődni-játszani a kis játékaival, Tologatom a babakocsiban bent a házban / kint a levegőn, belerakom a dönthető etetőszékébe, babavideókat nèzünk, éneklünk, mondókázunk, viszem a kezemben stb. stb. de amikor már fent van 30 perce, hiába csinálok vele bármit, már sír-hisztizik…

Tehát a fent létének igazából a nagy része azzal telik el minden egyes alkalommal hogy már vergődik. Utána olvastam, hogy ebben a négy hónapos korban kb. 120 percet kellene fent lennie egy babának és utána aludni. Valamint inkább kétszer háromszor kellene aludnia napközben hosszat, mint ötször hatszor ilyen keveset, ahogy ő teszi.

Na most az én babám ugye ennek a 120 percnek csak kb felét bírja fent lenni és utána már aludnia is kell. Gyanakodtunk arra, hogy esetleg nem-e vérszegény, hogy ilyen hamar elfárad, de a háziorvos azt mondta hogy semmi baja nincsen.

Kérlek adjatok valami tippet, vagy nyugtassatok meg, hogy a ti babátok is úgymond elfárad viszonylag hamar, mert már kivagyok attól hogy minden egyes fentlét egy küzdelem azzal, hogy le foglaljam. Vagy ha tudtok valami tippet adni ami nektek bevált és lefoglalta a babátokat, akkor azt is szívesen meghallgatom. Bár nálunk szerintem az a probléma hogy nagyon hamar elfárad, nem az hogy nem tudja magát lefoglalni… Hiszen próbálom folyamatosan változtatni azt hogy mit csinálok vele, de már semmi se jó neki.



tegnapelőtt 09:30
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Szia😊 Segíteni nem tudok, de azt el tudom mondani, hogy a kisfiam lassan 6 hónapos, de 4 hónapos kora óta mi is pontosan így vagyunk :) 30 perceket alszik, utána 30 perc boldogság, és kezdődik a "semmi nem jó, sehol nem jó időszak " Mikor eltelt kb 2 óra, akkor megint jön 30 perc alvás. Én is ugyan ezeket próbálom amiket te, eleinte nagyon idegesített, nagyon jó alvó baba volt, de mostmar így szoktam meg 😊 Mindig minden változik, mindig arra gondolj ez egy ilyen állapot, és éld meg minden pillanatát! Kitartás😊
tegnapelőtt 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Két dolog nagyon megütötte q szemem:

-1: 4 hónapos baba nem tud hisztizni.

-2: szegény elfelejtette olvasni a szakirodalmat, hogy hogyan és mikor és mennyit kellene aludnia, így úgy alszik, ahogy neki jól esik.


Tanácsot kértél első babásként, kaptál többgyerekesektől, hogy bizony túlingerled, erre megsértődtél.

A legjobb tanács amit itt kaptál a hordozókendő, imádják a babák, főleg akik ilyen nyügösebbek, mint a tiéd.

Amúgy pedig, a babák már csak ilyenek, de kérlek videót ne nézess vele, inkább könyvet, vannak fekete fehér babakönyvek.

tegnapelőtt 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megpróbálni a bőrkontaktust is, hátha attól könnyebben megnyugszik. Tehát a babán is legyen minél kevesebb ruha, lehetőleg csak pelenka. Ês úgy tedd a csupasz hasadra (akár a pólód alá bebújtathatod, nyilván levegőt kapjon). Szükség szerint betakaróztok.


Hátha így könnyebben megnyugszik. Azért írják, hogy túlingerled, mert amikor nyűgös lesz, valami újabb és intenzívebb ingerrel próbálod lekötni, amitől távolabb kerül az elalvástól, nem közelebb.


Azon is elgondolkozhatsz, vajon miért nem alszik hosszabbakat. Valami zaj felveri? Anyahiánya van? Előbbire segíthet, ha fehérzaj mellett alszik. Utóbbira meg ha az öledben vagy hasadon alszik (tudom, tudom, de legalább próbaképpen lehetne, hogy kiderüljön, segít-e), vagy hordozóban rajtad (ez élhető hosszabb távon is).

tegnapelőtt 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor úgy érzékeled, hogy hisztizik, gondolj arra, hogy tényleg baja van és őszintén ki van borulva, nem csak műsort csinál vagy manipulál. (Lehet hogy igazából így értetted, de félreérthető ahogy írtad.)
tegnapelőtt 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%
4 honapos es videokat nezet vele. Mondjuk ez egy eleg nagy problema, de nyilvan megmagyarazza majd ezt is, hogy ez miert kell :D
tegnapelőtt 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a videók miatt is lehet. Egyrészt a képernyő fénye megzavarhatja az elálmosodást. Másrészt ha túl mozgalmas a videó, zene, villogó képek, az is éberen tarthatja, mikor az álmosodás ideje lenne.


Szerintem felejtsd el azt a 120 perces ajánlást, ha 30 perc után nyűgös lesz, akkor 30 perc után próbáld ölben elringatni (vagy hordozókendőben, vagy ahogy altatni szoktad).


És az is lehet hogy ő egyszerűen ilyen, nem ezeken múlik és nem tud elaludni hiába fáradt már. Ilyen is van. De azért azt a pár tippet amit itt írtak, érdemes végigpróbálni.

tegnapelőtt 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
70%
Milyen babavideót nézel egy pár hónapos csecsemővel?
tegnapelőtt 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!