Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, akiknek kisbabájuk...

Szülők, akiknek kisbabájuk van! Mennyit van fent napközben egy huzamban a babátok? Ez idő alatt mivel foglaljatok le?

Figyelt kérdés

Jelenleg négy hónapos a babám és olyan problémám van hogy napközben egy fentléten belül viszonylag hamar elfárad és hisztis lesz.

Egy huzamban napközben olyan 60-80 percet tud fent lenni, utána mindig alszik 40-50 percet. Ez így megy egésznap egèszen az éjszakai lefekvésig.

A probléma az, hogy hiába fentvan 60-80 percet, már kb. 30 perc után iszonyatosan hisztis lesz és semmi nem jó neki. Azaz a maradék 30-50 perc a fentlétéből hisztivel, sírással telik.

Persze próbáltam ilyenkor letenni aludni, de aludni még nem akar, viszont már dörzsöli a szemét és nem találja a helyét.

Folyamatosan váltogatom, hogy mit csinálok vele, mert nagyon hamar megunja a dolgokat: belerakom a pihenőszékébe, ami rázza zenél neki, lerakom a játszószőnyegére, ahol tud nézelődni-játszani a kis játékaival, Tologatom a babakocsiban bent a házban / kint a levegőn, belerakom a dönthető etetőszékébe, babavideókat nèzünk, éneklünk, mondókázunk, viszem a kezemben stb. stb. de amikor már fent van 30 perce, hiába csinálok vele bármit, már sír-hisztizik…

Tehát a fent létének igazából a nagy része azzal telik el minden egyes alkalommal hogy már vergődik. Utána olvastam, hogy ebben a négy hónapos korban kb. 120 percet kellene fent lennie egy babának és utána aludni. Valamint inkább kétszer háromszor kellene aludnia napközben hosszat, mint ötször hatszor ilyen keveset, ahogy ő teszi.

Na most az én babám ugye ennek a 120 percnek csak kb felét bírja fent lenni és utána már aludnia is kell. Gyanakodtunk arra, hogy esetleg nem-e vérszegény, hogy ilyen hamar elfárad, de a háziorvos azt mondta hogy semmi baja nincsen.

Kérlek adjatok valami tippet, vagy nyugtassatok meg, hogy a ti babátok is úgymond elfárad viszonylag hamar, mert már kivagyok attól hogy minden egyes fentlét egy küzdelem azzal, hogy le foglaljam. Vagy ha tudtok valami tippet adni ami nektek bevált és lefoglalta a babátokat, akkor azt is szívesen meghallgatom. Bár nálunk szerintem az a probléma hogy nagyon hamar elfárad, nem az hogy nem tudja magát lefoglalni… Hiszen próbálom folyamatosan változtatni azt hogy mit csinálok vele, de már semmi se jó neki.



tegnapelőtt 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Hat ez ilyen. De lehet tulingerled ezzel a sok ide-oda rakosgatassal. Hordozast probaltad mar?


Az meg csak iranymutatas, hogy mennyit kene fent lennie, nem kell veresen komolyan venni. Tudja o, hogy mi kell neki

Es nem. Nem hisztizik.

tegnapelőtt 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, mikor ekkora volt. Javult valamennyit, de ha bármi történik, beteg, jön a foga, időváltozás van, fenn van 3 órát, abból kettőt ölben, mert sír... 7 hónapos.
tegnapelőtt 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem hisztizik. 4 (!) hónapos!


Csak azt tudom írni,mint az 1-es válaszoló. Túlingereled. Egy 4 hónapos baba épphogy észrevette,hogy megszületett.


Ülj le vele a franciaágyra. Ha pihenne,pihenj vele. Vigyél oda egy kedvenc játékot,azt nézegetheti.

Legyen sokat a szőnyegen is,hadd mozogjon.

De nem kell direktben foglalkoztatni. Ő még ahhoz túl pici.

Kötheted magadra is,hogy legyen testkontaktus. De ne váltogasd nagyon sűrűn ezeket.

tegnapelőtt 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Különbözőek a gyerekek, az én fiam korrigált 4 hósan még mindig csak aludt szinte, egyáltalán nem volt fenn 2 órát egyben. (34 hétre született, kb. 5 hósan felelt meg egy normál 4 hósnak.)
tegnapelőtt 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos, segíteni nem tudok, de nálunk is ugyanez a vergődés. Van, hogy 5-6 vagy akár 8órát is fent van egyhuzamban. Néha van benne pár perces mikroalvás, de az szó szerint pár perc, 5alatt és az is felületes. Attól függ, mennyit alszik, hogy mennyit vagyunk házon kívül, mert az utakat nagyrészt végig alussza. De nem mehetek el vele 2 óránként. Kb.du.5-től kezdődik a pokol éjjel fél 2-2-ig. Ha a fejem tetejére állok se tudom elaltatni. Eleinte produkálja magát, bohóckodik, aztán hirtelen váltással ordítás. Onnan a nyűglődés váltakozik ordítással. Nagyon félelmetes, már remeg az egész gyerek, olyan szegény, mint egy idegbeteg. 2hónapos.
tegnapelőtt 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves egyes válaszoló! Nem ingerlem túl a gyereket. Nem értetted meg, amit írtam. Azért váltogatom folyamatosan, hogy mit csinálok vele mert egyik tevékenységgel sincs el tovább pár percnél. Azaz: pl. azzal kezdjük, hogy pontosan a francia ágyra lennünk, vagyis pontosabban fekszik… Kezébe adom a kis játékát és nézelődik… De ezt megunja 10 perc után, ezért váltani kell másra! Amikor megunta, akkor fogom felveszem és hordozom a kezemben… De azt is megunja egy idő után… Akkor fogom, beleteszem a babakocsiba és tologatom… De azt is megunja egy idő után… Akkor ráteszem a játszószőnyegére, játszadozik, de azt is megunja 5 perc után… Ez nem túl ingerlés, hanem próbálom kitalálni hogy a gyermekemet mi köti le a legjobban. Túl ingerlés akkor lenne hogyha folyamatosan tenném egyik helyről a másikra, annak ellenére hogy ő mindegyik helyen jól érzi magát. A lényeg az hogy pont hogy megunja mindegyik tevékenységet és ezért kell változtatnom folyamatosan hogy mit csinálok ma, mert az első tevékenységnél maradnék folyamatosan, azaz annál, hogy a franciaágyon fekszik, akkor A fenti tények teljes idejét körül kívül végig bőgni. Köszönöm ezt a szuper anya jelölt semmirekellő választ :). Mindenki másnak köszi a valóban jó válaszokat! :)
tegnapelőtt 10:38
 7/17 A kérdező kommentje:
Hármas, rád ugyanez mint az egyesre. :)
tegnapelőtt 10:39
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
NEM kell váltani azért, mert megunja! hagyd, hadd ismerkedjen a környezetével. teljesen igaza van az 1-esnek és a 3-asnak.
tegnapelőtt 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt az én babám is. 1,5 óránként altatni kellett, mert nagyon nyűgös volt. 5 hónaposkorától 2-4 órákat van ébren, jobban el van.


Viszont szerintem is túl ingerled. Sír a szőnyegen? Vigasztald meg, utána rakd vissza. Nagyon sok inger éri, ha egy órában ennyi helyre teszed.

Illetve, jól olvastam, hogy már videókat néztek? Ez se tesz jót ilyen picinek.


Plussz én elfogadtam, hogy "nyafisabb" a lányom az átlagnál. Jobban megviseli a hasfájás, mozgás tanulás, fogzás, front, telihold stb.

A dackorszakra megedződünk. 😂

tegnapelőtt 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De hordozast probaltad? Nem a kezedben. Kendo, csatos.
tegnapelőtt 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!