Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tv nézés okozhat gyakori...

Tv nézés okozhat gyakori ébredést egy éves babánál?

Figyelt kérdés
okt. 18. 14:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Persze, olyan extra, felesleges, korának nem megfelelő ingereket kap az idegrendszere, amiket nem tud feldolgozni.
okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Abszolút, tipikus tünet, hogy éjfél és 4 között gyakran megébred a pici, ha túl van ingerelve az agya. Okozhatja ezt tv, sok pittyogós játék, sok zene/háttérzaj. A gyerekek extra érzékenyek az ingerekre.

Meg a tv-n kívül még okozhatja másik ezer dolog. Jön a foga, keveset evett, szeparációs szorongás, mozgásfejlődés, esik az eső, front van, túl sokat aludt nappal, túl keveset aludt nappal. A legtöbb 1 éves rendszeresen ébred még éjjel.

okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Inkább fogzasra tippelnek. Igazi Buddha a gyerekem, nyugodt, és nagyszerű alvó pici kora óta. Tudom, itt ördögtől való sokak szerint, de szokott néha tévézni napközben, mivel semmi, de semmi segitsegem nincs, és időnként kell 5 perc nekem is. :) 1 éves O is, semmi nem zavarja meg az alvasban, csak ha foga jön.
okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, nekem sincs segítségem, de kicsit kényelmes lettem, hisz így ordítás nélkül el tudtam mosogatni. De nagyjából mióta Tv-zik kismillioszor kel éjszaka… azelőtt majdnem fél évig átaludta az éjszakát
okt. 18. 15:01
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a fiam tevezett egy éves korában, és sosem ébredt fel éjjel, nem is aludt el nehezen.

Lehet nem minden gyerekre egyformán hat a tévé, ki tudja.

okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves kora óta TV-zik, mert az egyik mamához költöztünk felújítás miatt pár hónapra. Ott rá is szokott a TV nézésre. Az alvása ugyanolyan jó volt mint előtte, és azóta is. Szerintem befolyásolhatja maximum, de nem törvényszerű.
okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Kettessel nagyon egyet értek. Sokan folyamatosan le akarják foglalni a babáikat, gyerekeiket. Ez rengeteg inger. Nekünk sem pörög 0-24 az agyunk, még ha ezt is hisszük. Zene, villogás, már a szülőket is kikészíti, nemhogy a gyerek idegrendszerét.

Engem hülyének néztek a baba-mama klubban mikor mondtam, hogy a fiammal időnként csak ülünk és nézünk ki a fejünkből. Nekem estek, hogy unatkozik a gyerek. Holott ő kezdte el ezt csinálni másfél évesen, én csak csatlakoztam. Ő elgagyog, én meg válaszolok neki.

okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
#7-es vagyok, ez nem a TV ellen szólt, mi is szoktunk mesét nézni, bár a fiamat nem igazán köti le.
okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is megy a tv a nappaliban, mert van egy nagyobb gyerek is aki néha a fishing&huntingot bambulja, mert nagy horgász ő is (10 éves), így a baba is látja néha a halacskákat, de nem ébredezik este csak enni és alszik is tovább (9hónapos)
okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

Mindenképpen rossz hatással van az idegrendszerre a TV, pláne egy ilyen picinél. Ezáltal könnyen lehet, hogy összefügg az éjjeli nemalvással. Próbald ki hogy egy hétig nem néz TV-t, mi történik.

A lényem egyik fele megérti az anyukakat, akiknek kell az 5 perc csend, de a másik mégis arra gondol, hogy ha tudnák mit tesznek vele, lehet mégis kibírnák nélküle. Az a nehez, hogy sosem fog kiderülni, hogy konkretan egy adott gyerek, aki TV-zik ilyen mini korától kezdve, vajon hogyan fejlődött volna, ha nem teszi.

Nemreg epp egy olyan cikket olvastam, hogy a vastagbelrak egyre gyakoribb mar a negyvenesek között, es hogy komoly összefügges van az alvásminőseg romlása, a kepernyőidő, és a betegség között. Egyre megdöbbentőbb dolgok.

okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!