Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért éreznek késztetést az...

Miért éreznek késztetést az idegenek, hogy a már járó baba kezét fogják?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy ez csak nálunk van így,de rém idegesítő.Kislányom 15 hónapos,nagyon szeret kint sétálni. Kb minden második 40 és 80 év közötti nő odajön és nyújtja az ujját,hogy "gyere velem haza" meg "gyere sétáljunk".Annyira gyűlölöm,de mivel a babám nem barátkozik könnyen,ezért sosem fogja meg a kezüket,így nem is kellett szólnom semmiért.Na tegnap az egyik ilyen öreg kezét megfogta és sétált vele.Én meg annyira felhúztam magam,hogy szólni sem mertem,mert féltem hogy nem lennék túl udvarias,bántani meg nem akarok senkit.Nem az a bajom,hogy elkap valamit,hanem nem szeretném,ha vadidegenekkel elmenne.Mit lehet ilynkor mondani,hogy ne bántsam meg az öregeket?Ti jártatok már így?
2010. nov. 4. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig rájuk kell szólni, udvariasan: "Nem szeretném, ha a gyerek azt tanulná, hogy vadidegen emberekkel el szabad menni sétálni. Kérem ezt ne csinálja!" Akkor sem, ha te ott vagy, én ezt már többször lejátszottam :-P
2010. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem ha az öregeknek örömet okoz a babám,nekik ez éles napfény az alkonyatban,hanyatló életükben.Nagyon rosszul esne ha öregkoromban valaki rámszólna emiatt,akár szépen,akár csúnyán.Attól viszont nekem is feláll a hátamon a szőr,mikor vki odajön,és a takarót igazgatja,meg a ruháján a cipzárt,stb.Lehet lepontozni.
2010. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sem sajnálom a gyerekem az idősektől,de azért mindennek van határa!

Én sem hagynám hogy így vadidegenek "elvigyék" a gyerekem!Nézze meg, beszéljen neki, de ne tanigassa ilyen hülyeségre!Az első válaszoló mondatai kedvesek de lényegre törőek!Bár így is tuti megsértődnének!

2010. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hlistennek az én kislányom nagyon bizalmatlan az idgenekkel, mindig is az volt, úh soha nem fogta meg még idegen kezét, de tényleg idegesítő. az ember nem akar megbántani senkit, az biztos. de most hogy jön a betegségszezon, sőt itt is van. lehet hogy szólni kéne. vagy esetleg a kislányodnak sulykold a fejébe, hogy idegen néni kezét ne fogd meg kis szívem, mert nem ismered.

az enyém 22 hónapos.

2010. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az!Tényleg nem arról van szó,hogy sajnálom tőlük a gyereket,hanem nem szeretném,ha ezt tanulná meg,hogy aki nyújtja a kezét azzal el kell menni.Nem tudom,mit lehetne mondani,hogy ne sértődjenek meg,de megértsék,mit akarok.
2010. nov. 4. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,én nem érzem ezt ennyire mindennapos fenyegető veszélynek,főleg nem babakorban,bár én vidéki csendes kisvárosban élek,nem tudom Pesten v nagyvárosokban mi a helyzet?
2010. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Alap jómodor lenne, ha az öreg illető megkérdezné tőled, hogy megfoghatja-e a babád kezét. Mond azt, hogy "Csak nézni szabad, fogdosni nem."
2010. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nálunk fordítva van, a kisfiam nyújtja a kezét, hogy menjenek sétálni, a pasikat különösen csípi, vadidegeneknek nyújtja kezét, és húzza őket :)

én ezért még nem szóltam rá, eszembe se jutott hogy ebből baj lehet, az meg főleg nem hogy majd elviszi így valaki :)

2010. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tervezem, hogy 3 éves kora körül megtanítom neki, hogy óvatos legyen idegenekkel, addig meg úgyis mindig vele sétálok, és vigyázok rá.
2010. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

22.28-asnak: nekem meg a 2 éves kislányom jelentette be egyszer egy pasinak a liftben, hogy "adj egy puszit!" :-DD

Életemben először hagytam, hogy egy idegen megpuszilja :-) Azért remélem nem csinál belőle rendszert!

2010. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!