Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor èrt meg a babàtok a...

Mikor èrt meg a babàtok a darabos ètelekre?

Figyelt kérdés

Van kèt 9 ès fèl hònapos baba ès reggelire,vacsoràra tàpszert kapnak,tìzòraira ès uzsonnàra almàt,banànt ès kekszet szoktam turmixolni nekik,ebèdre pedig főzelèket esznek.Ma pròbàltam volna meg 1 òràval ezelőtt adni nekik kenyeret,medvesajttal ès egy kis főtt rèpàval,tèptem a kenyèrből egy kis darabkàt ,ràkentem egy picit a macisajtbòl ès ùgy pròbàltam meg nekik adni,utàna pedig egy kis darabka rèpàt is.Hàt a rèpàtòl az egyiknek hànyingere lett,a màsik elfordìtotta a fejèt,a kenyeret mèg csak nyammogta az egyik baba az kezemből,de nem sokat,a màsik meg elkezdett sìrni(pedig ő a jobb ètvàgyù baba,aki a főzelèkekből is minden fajtàt megesz ès 2 kg-mal nehezebb is,mint a màsik🤷‍♀️),amikor a szàjàhoz raktam.Lehet mèg nem èrett meg az egyik babàm rà,hogy darabost egyen?Hozzàteszem,hogy az a babàm,aki nyammogta a kenyeret,azèrt ő a kukit is nagyon szereti,de a màsik eldobja,ha a kezèbe adom,mèg első alkalommal csak elnyammogott egy fèl kukit,de azòta meg màr eldobja,ha odaadom neki🤷‍♀️Illetve sonkàt ti mikor adnàtok,vagy pl virslit?A màsik babàmnàl lehet,hogy kipròbàlnàm kenyèrhez,mert azèrt ő,ha nem is sokat,de kèt kis darabkàt evett a kenyèrből,amit adtam neki.Ti mit adtok/adtatok reggelire a hasonlò korù babàtoknak?


Köszönöm a vàlaszokat!


Köszönöm a vàlaszokat!



#Darabos ètel
tegnap 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9 hónaposan szinte csak tápszert evett. Pár kiskanálnyi teljesen pépes pürét fogadott el, abból is kb. 3 félét, meg egy fajta tejpépet.
tegnap 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor a hozzataplalasra (erettsegi jelek). 6 honaposan :) puret nem kapott (kivetel amit mi is ugy eszunk)
tegnap 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam és a kislányom is olyan 8 hónapos korukban kaptak először babakekszet aprocska darabokban, majd mikor láttam hogy jól megy akkor a kezükbe is adtam.

A kisfiam nagyon szerette az ilyen falatkákat onnantól kezdve, szinte bármilyen falatkát megevett. Viszont a pürében a darabokat kiköpte, mai napig nem eszi meg a “kevert állagú” dolgokat (pl főzelékek, ami pürés és darabos is) pedig már 6 éves lesz.


A kislányom 11 hónapos. Vele ez egy picit nehezebb volt, nem mindent fogadott el elsőre. Pl a kenyeret sem. Kellett párszor kínálni hogy elfogadja. De azóta imádja, szerintem 9 hónapos kora után indult be nála. Mára imádja a falatkákat és neki nincs gondja a darabos pürékkel sem.

11 hónaposan ilyesmiket kap, illetve kapott 9–10 hónap között reggelire (nálunk inkább tízórai)


-Natur joghurt gyümölccsel (akkor még nagyon pici darabokra vágtam a körtét, almát, banánt, barackot)

-házi túrókrém szintén gyümölcsökkel

-vagy csak gyümi magában.

(Ha ez volt akkor ebben a korban egy részét pürésítve a másikat darabokban)

-vizes zsemle vagy kenyérhéj magában, vagy piritósnak, picike darabokra szedve

-babacsinta (tej helyett joghurttal kikeverve

-bundás kenyér


Kb ennyi.

tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki elkezdte a darabosakat adni, püré után, nektek már ült a babátok? Az enyém még nem mászik, viszont kapaszkodva feltérdel, még nem ült ki, addig darabost félek neki adni. Vagy próbálkozzak? Villával összetörve kap főtt dolgokat, a husit pürésítem, gyümölcsöket reszelem.
tegnap 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy hányingere lett? Öklendezett? Az teljesen normális, védekező reflex, hogy ne menjen le túl nagy falat, ami elzárhatja a légutakat. Adj neki puha, kézzel szétnyomható állagú, ujjnyi vastag hasábokat, amit a kezébe tud venni.
tegnap 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De miért kenyérrel, szalámival meg virslivel akarod etetni? Adj neki hosszúra vágott gyümölcsöket, zöldségeket amiket megtud fogni. Az öklendezés normális, nekem is öklendezett majd ez idővel teljesen elmúlt.


4es!

Én adok darabost 6 hós kora óta 8 hósan ült ki, etetőszékbe ültetem és úgy evett. Ha megül az etetőszékbe egyenesen akkor adhatsz neki falatkákat igen.

tegnap 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!