Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinek nem mászott...

Van olyan, akinek nem mászott a babája vagy csak nagyon rövid ideig?

Figyelt kérdés
Mikor kezdte el? És tényleg akkora tragédia, ha csak kis ideig csinálja vagy egyáltalán nem? 10 és fél hónapos a babám, és nem hajlandó mászni, pedig képes lenne rá, mindenhol azt mondják, hogy erős, dinamikus, megvan a mozdulat is (sállal segítve szépen lépeget kézzel-lábbal), de valamiért mégsem indul el magától. Elég gyorsan kúszik, így négykézlábból mindig inkább lerogy és kúszva folytatja. Mindeközben mindenki azt hajtogatja, hogy milyen fontos a mászás, meg majd rossz tanuló lesz, ha kimarad, és így tovább. Kicsit el is vagyok keseredve, mert úgy érzem, mindent megteszek, hogy segítsek neki (torna, foglalkozások), mégsincs semmi fejlődés. Mit lehetne még, vagy van itt olyan, aki hasonló cipőben járt? Ha igen, hogy alakult a baba mozgása?
ma 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A kúszás-mászás azért fontos, mert így kezd el kommunikálni a bal és a jobb agyfélteke. Nagyon fontos, hogy ne maradjon el, mert később probléma lehet belőle. Például nem lesz jó a finom motorikája, nem tud jól rajzolni meg írni és hasonlók. A rokonságban volt két gyerek is, akik előbb jártak, minthogy kúsztak-másztak volna, és terápiára kellett őket vinni. Nem volt nagy dolog, csak tornáziuk kellett, és otthon is meg kellett csinálni bizonyos tornagyakorlatokat.


Én úgy tudom, hogy ha kúszik, az rendben van.

ma 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha szabályosan kúszik, vagyis váltott kéz-láb mozdulat megvan, akkor az is ugyanaz. De még mászhat is, majd ráérez.

Ha pedig mégsem: nagylányom 16 éves, akkor még nem volt ekkora fenék kerítve a mászásnak. Nem kúszott, nem mászott. Kitűnő tanuló a kezdetektől, orvosnak készül, brutal jó a kézügyessége, gyönyörűen rajzol. Szóval ne izgulj, nem feltétlen lesz gondja a tanulással.

Aki diszlexiás az általában nem mászott, de fordítva nem igaz. Aki nem mászik nem feltétlen lesz diszes. Persze nagyon jó, hogy hordod szakemberhez, nekünk most a kicsinek egy konduktor segített meginditani a mozgásokat. Ha nem vagy elégedett azzal akihez jártok, menj máshova.

ma 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fiam nem kúszott, mászott.

10 éves, nagyon értelmes, jó tanuló, szeret és tud is olvasni. Az írása borzasztó és kézügyessége sincs. Hogy van-e összefüggés, azt nem tudom.

ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!