Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menyire birjak a babak a...

Menyire birjak a babak a hosszu utat? Repulovel, vagy autoval menjunk?

Figyelt kérdés
Angliaban elunk, es mivel a pici december elejen szuletett, nem mentunk haza karacsonyozni. Marciusban mennenk haza, csak nem tudjuk, hogy autoval vagy repulovel menjunk. Vinnenk haza ajandekokat is a csaladnak, szoval sok cuccunk lesz. Az en szuleim 150 kmre elnek a paromektol, es mindenkeppen meg szeretnenk latogatni mindket csaladot, mert meg csak kepeken lattak az unokajukat. Szoval ezek az auto mellett szolnak, de az ut nagyon hosszu lenne. Mit tanacsoltok? Hasonlo tapasztalat?
2009. jan. 7. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
én a repülö mellett szavaznék, ha van valakinek otthon nektek kölcsön autótok. nekünk csak 10-12 óra az út, de hogy dupla ennyit gyerekkel, 24 órát utazzak nem hiszem hogy bevállanám. igaz nekünk otthon anyukám autója és azt tudjuk használni.
2009. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A repülő nagy fájdalmat jelenthet a kicsinek, bedugul a füle, és borzasztóan szenved.

EGy 4 hós baba jól bírja a kocsiutat is, igaz Angliából nagyon hosszú lenne a kocsiút. (lányunk a 4 órát lazán bírja kocsiban..)

Lehet én is inkább repülve jönnék...

2009. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Átérzem a dilemmádat, ugyanis majdnem teljesen hasonló a helyzetünk. Annyi a különbség, hogy az én fiam néhány nappal idősebb, mint a tied, november végén született és szintén Angliában élünk. :-)

Mi március végén, vagy áprilisban reméljük a hazalátogatást, ugyanis még nem kezdtük el intézni a baba papírjait. Nem volt kire hagyjuk a babót, amíg a nagykövetségre bemegyünk, vinni pedig nem szeretném, amíg ilyen fiatalka.

Mi a repülés felé hajlunk. Az szerintem kevésbé fárasztó neki is és nekünk is. Az autózástól azért félek, mert mégis mit csinálok, ha az út felénél kiderül, hogy a baba nem tud megfelelően pihenni? Vagy ha bármi történik a kocsival? Merthogy én még el is alszom egy éjszaka az út szélén, ha nincs segítség, de egy babával akkor meg kell szállnunk valahol, ami rengeteg kellemetlenséggel és huzavonával jár, valamint anyagilag sem túl előnyös. Ráadásul mi sajnos tápszeresek vagyunk, így az ételmelegítés sem annyira egyszerű, persze ha te szoptatsz, akkor a cicit könnyebben elő lehet venni és megetetni a babát, a hőmérséklet miatt sem kell aggódni.

Nekünk is sok csomagunk lenne, ajándékokat is vinnénk és egyéb már nem használt holmit, de most mégis a babára lesz mindenki kíváncsi, így szerintem nem fognak reklamálni, ha repülővel üres kézzel megyünk.

Mi kölcsönkérünk kocsit a szülőktől, amíg otthon leszünk, mert a két nagyszülői ház között 320 km van. Szóval utazgatni nekünk is kell otthon. Amúgy meg azért repülőn is elég sok mindent el tudtok vinni, ketten feladhattok két nagy bőröndöt és a két kicsit felvihetitek a fedélzetre a babahordozón kívül. Azért ez nem kevés cucc. Transzferrel mentek a reptérre, gondolom otthon ki tudnak menni elétek, cipekedni így nem kell sokat.

Először az is eszünkbe jutott, hogy én a babával és egy bőrönddel megyek repülővel, a párom pedig keres útitársakat (mert mindig lehet találni), akik beleszállnak a benzinpénzbe és ő külön jön kocsival. Ezen is elgondolkodhattok. Akkor csomag is lenne, meg rövid út is lenne a babával és anyagilag is jobban jöttök ki talán. Szerintem két embertől kért benzinpénz bőven fedezné a ti repjegyeteket.

Egyébként az autózást én simán bevállaltam, még 32 hetesen is kocsival jöttünk vissza, én kibírtam, de a babát félteném...

2009. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat. En is inkabb a repulout fele hajok, a parom pedig autoparti, de szerintem meg fogunk egyezni.

Az utolso valaszolonak: a fiam anyatejes, igy az etetessel nem lenne gondunk, de sok mas hatranya is van az autoutnak, foleg az, hogy hosszu.

Mi meg el sem kezdtuk intezni a papirokat. Ilyen hosszu az atfutasi ideje? Huuu, akkor nekem is neki kellene allni intezkedni, mert ki tudja mikorra kapjuk meg.

2009. jan. 8. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon hosszu az atfutasi ido. Mindent Magyarorszagra kuldenek, ez egy dolog, de szerintem mindezt galambpostaval intezik, mert nagyon sokaig tart. Ha rakerdezel, akkor mind ket honapot mondanak,ami tolodhat. Mert eloszor az magyar anyakonyvezest kezdik, amit elvileg hat het es azutan folytatjak az utlevel ugyintezessel, ami szinten jo par het. Ismerosoknek 2-3 honap alatt lett meg, pedig tobb emberrel is beszeltem. Jah es raadasul szivatnak. Mindenbe belekotnek es szinte nincs olyan kerelem, amit ne dobnanak vissza. Majd leirom neked, hogy mire kell figyelni, de most rohanok a babohoz.
2009. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

lenne par kerdesem...

ha tudnal segiteni, megkoszonom

a kovetkezo email cimre el tudnad kuldeni a tied?

nefer@vipmail.hu

2009. jan. 8. 16:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Probaltam neked kuldeni mailt, de nem megy at. Elvileg rossz a cim...
2009. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!