Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi segít a hasfájáson?

Mi segít a hasfájáson?

Figyelt kérdés

Nem alszunk éjjel, és én már nem bírom. Kb.1héten egyszer megszán és alszunk, de nekem az kevés. Ezt se értem amúgy, akkor nem fáj a hasa?🤔 Szerintem a hasfájás csak egy része. Lehet, hogy úgy indul, de később már túl fáradt, az is a baj. Ugyanis nappal se alszik. Kizárólag babakocsiban séta alatt, meg szoptatás helyett. Tehát az nem megoldás, hogy alszom vele nappal. Az elsőnél egyértelmű, a másodiknál, meg ébresztenem kell, máshogy nem eszik és ahogy leveszem üvölt, mert éhes. Ahogy jön az este, ez is változik. Akkor már evés közben se csukja be a szemét, nehogy véletlenül elaludjon. Az éjszaka úgy telik, hogy 2 üvöltés között, amíg erőt gyűjt, elnézelődik a sötét szobában.

Semmi nem segít. Eddig Espumisant kapott, most akarok váltani Biogaiara. Rajtam kicsit megnyugszik, de azon túl, hogy én úgy nem tudok aludni ott se tart örökké a nyugalom, pár perc múlva üvölt ott is.

Mit csináljak még? Ha olvasnám, nem hinném el, hogy egy ekkora baba tényleg ennyit alszik. Simán fent van folyamatosan 8 órát is. 4hetes.



ma 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, az idő fog segíteni. Kitartást!
ma 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a fehér zajt. Hátha bejön nálatok is, mert nálunk bevált.
ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2! Kipróbáltam, nem jött be neki, nekem meg végképp nem.☹️

Próbáltam énekelni, de azt túlüvölti, szóval most youtube-ról hallgatjuk azt a végtelenített Mozart altatót, mert még az nyugtatja meg a legjobban. Azt mondjuk nehéz eldönteni, hogy engem mi idegesít jobban, a gyerek üvöltése, vagy az a k.rv@ dalocska, napi 3milliószor😂

ma 11:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
xdd azt mi is hallgattuk sokszor,tényleg bosszantó. 😀 meg a Mackomese kacsás dalt hallgattuk meg, illetve a Magyar baba altato, csak hogy néha szóljon más is, mint a Mozart. Ezekre megnyugodtak a fiúk mindig.
ma 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, kipróbálom azokat is, mert ezzel embert lehetne ölni 😂

Inkább hallgatnám, amiket énekelni is szoktam, pl.Este jó, de nem annyira vevő rájuk😢

ma 12:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Először magadat kell megnyugtatni, azután tud majd ő is.

Ez ilyen időszak, nem tart örökké, kitartás. Próbálj meg nappal te is aludni.

A Biogaia több nap után kezd hatni, ne hagyd abba ha nem válik be rögtön. (Mi ezt elrontottuk az első gyereknél.) És ne is tápszerbe keverd, mert csak ott marad az üveg falán.

Mind a kettőnél 3 hónapos koruk környékén javult a helyzet.

ma 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én az elején nagyon nyugodt vagyok. Minden nap naivan bízom benne, hogy ma lesz a jutalom napom, amikor alszik. Amikor van olyan másnap mindent pontosan ugyanúgy csinalok, mint akkor, mégis beszopom😭 Persze 4-5 óra ordítás és Mozart után már valóban nem vagyok olyan nyugodt, ezt aláírom.

Köszönöm, az Espusinnak is adtam 2hetet, de nem vettem észre jelentős változást.

Anyatejes, ezzel is bajban vagyok. Ugye, napközben elalszik mellen, kész kínlódás, folyamatosan ébresztgetem, de van, hogy utána derül ki, így is alig evett. Viszont éheztetni se akarom. Amikor éjjel egyértelműen az éhség jeleit mutatja, mellre rakom és képes betolni irreálisan nagy mennyiséget. Értsd, 220-250gramm! Mivel alapból hasfájós, gondolom, ettől még jobban fáj, de ha elveszem, akkor meg azért ordít.

ma 13:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is nagyon hasfájós volt a babám. Minden létező dolgot kipróbáltunk. Biogaiatól sokkal rosszabb lett, de van ismerősöm akinek bejött. Szoptatási tanácsadóval beszéltél? Az elején nagyon mohó volt, így rengeteg levegőt nyelt. Tanácsadó segített a helyes technikában, így javult. Kólika tartás, torna és rezgő pihenőszék segített néha. Illetve nálunk a metál zene volt az altató :D csak az idő segített. 3,5 hónaposan múlt el. Kitartást és türelmet kívánok!
ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8! Hú, köszönöm. Nem túl megnyugtató, most épp a Biogaiában van minden reményem. Mondjuk az vigasztal, hogy sokkal rosszabb már nem lehet 😂A semminél kevesebbet nem tudok aludni, a hangerő meg maximumon van nála.

Szoptatási tanácsadóval csak a kórházban találkoztam. Akkor még nem volt mohó, arra most szokott rá, hogy néha kapkod. De általában azért nagyon szépen eszik, csak nem tudom megítélni, hogy mennyit. Ugyanúgy mozog a szája, mintha enne, akkor is, ha 20g, ment be, meg akkor is, ha 200g. Tejem biztos van mindig. Látom is, meg őrjöngene, ha szívná és nem jönne.

Kólika tartás pár perc nyugit ad, tornáztatni is szoktam. Pihenő széket most rendelek, mert abból indultam ki, hogy a mozgó babakocsiban mindig bealszik, akkor is, ha úgy rakom be, hogy ordít. Persze, az nem oldja meg, nem hagyhatom egész éjjel a székben, ha meg kiveszem, rögtön felébred, de egyelőre az a cél, hogy jussunk el odáig, hogy fel tud ébredni, mert elaludt🤣

ma 14:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak az idő.

Enyhítésnek meg reményvesztettség ellen jók a cseooek, pocaktorna, hordozás.

ma 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!