Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, és milyen ebédet...

Hogyan, és milyen ebédet készítsek a 8 hónapos babámnak, hogy táplálóbb legyen?

Figyelt kérdés
Eddig főzelékeket evett, saját lével turmixolva, minden másnap egy kis husival.De mintha nem lenne elég laktató.Hogyan csináljam neki, és a zöldségeken kívül mit készíthetek ebédre?
2010. nov. 3. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Rízs, tészta, krumpli - mintha köretet tennél a husihoz. Mennyire híg, amit adsz neki? Nem túl sok a hozzáadott víz? Ha jól megpuhul a zöldség, víz nélkül is össze lehet turmixolni.

Amúgy miért nem adsz neki minden nap kis husit?

2010. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Jó kérdés, talán azért nem adok neki minden nap husit, mert én sem vagyok husos.Ha rajtam mulna vega lenne, de tudom, hogy azért szüksége van a jó kis fehérjére:)Meg a dokink sem tanácsolta, szerinte heti 3-4 alkalommal kell adni.Az utóbbi 1-2 hétbe már nem higítok fözölével, csak zöldséggel,mert ugy látom a darabosabbat kedveli.De így is hamar megéhezik.
2010. nov. 3. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem. Mi elég husosak vagyunk de azért sokat nem adunk neki - bár mindent megenne, amit lát :-)

Mennyi időnként esztek? Hogyan jelez, hogy éhes?

2010. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:)3 óránként eszik, de ha előbb megkínálom akkor is elfogadja:)Nyügösködik, és a kezemet kezdi rágni, de már olyan másfél-2 óra elteltével.A mennyiségekkel nincs gond, sokat eszik, és mindent.
2010. nov. 3. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, azt nem írtad, hogy a főzeléket úgy érted, mint a babafőzelék, hogy krumplival sűríted? Vagy csak szimplán a zöldségeket turmixolod+ a husit?

Mert a második valóban nem elég tápláló, mert szénhidrát ugye nem sok van a zöldségekben.

Ezért szokták először krumplival sűríteni a főzelékeket. Mindig frissen főzzél egy közepes krumplit, és turmixold hozzá. Vagy rizst is főzhetsz, és akkor zöldséges rizottót kapsz :o) Én a tésztát baba bolonyaiban szoktam adni: durumtésztát, az tojás nélküli: hagyma, darált husi, és gomba helyett cukkíni, paradicsomszósz, oregáno, bazsalikorm össze, és rá a kifőtt tésztára, plusz sajt, ha majd adsz már.

Illetve még kölessel is lehet dúsítani.

Mindenképpen adj hozzá valami köretet. Először mixerezheted, aztán már ha van foga, és rág is, nyugodtan lehet darabosra hagyni, villával összetörni.


Mostanában normális főzeléket is készítek, kis zabpehelyliszttel vagy sima liszttel is szoktam meg rizstejjel vagy zabtejjel behabarom. De ehhez is adok krumplit feltétnek. Ezt már csak akkor, ha bevezeted/bevezetted a glutént!

2010. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, a másfél-két óra elég kevés, de még a 3 sem sok. A többi étkezés mi? Reggel, este anyatej/tápszer, a többi gyümölcs?
2010. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!