Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugyanabban az időpontban...

Ugyanabban az időpontban eszik a babátok? Énmegőrülök.

Figyelt kérdés

Nekem egyszerűen nem sikerül ugyanabban az időpontban megetetnem, ezáltal mindig máskor alszik...

tehát nincs semmiféle!!! rendszerünk. max a afürdetés, és utolsó etetés.. 4,5 hós.

kezdek kikészülni, h semmiféle napi rutinunk sincs..

mit tegyek??????


2010. nov. 2. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne görcsörlj rá ennyire általában egy ennyi idős baba már maga alakitja kis a ritmusát. Csak figyeld és rá fogsz jönni. Nyugi! :) De az sem baj ha nem eszik ugyanabban az időpontban ha egyszer nem akar, nem tudsz mit csinálni. Majd eszik később, vagy alszik tovább, vagy éppen akkor lesz fent amikor nem várod. ez egy ilyen dolog. Nem lehet nagykönyv szerint gyereket nevelni. Akkor robotok lennének nem gyerekek. :)
2010. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én csak annyiban segítettem rá a napi rutin kialakulására, hogy 1. evésnek vettem, mikor felkelt és cicizett. első evés után otthon maradtunk és játszottunk. 2. evés után otthon aludt egy nagyot, ez még délelőtt volt. mikor felkelt még mindig otthon játszottunk. utána 1 körül kért megint cicit, azután az evés után levittem sétálni. lent voltunk, míg fel nem ébredt. mikor felébredt otthon játszottunk, megjött apa. megint evés. apával játék majd evés-fürdés-"evés" és alvás.


szóval az időpontok nem érdekeltek nagyon, csak a sorrend.de így is szépen beállt egy idő után az órája és fél órás csúszások voltak benne maximum.

Az esti fürdés időpontja az nagyon sokáig, szerintem 7-8 hónapos koráig fix volt. (őszi baba, kb. nyárig,mert nyáron átállt az órája, tovább bírta már ébren).

2010. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne aggód túl ezt a dolgot! ;)

Ha belegondolsz Te sem minden nap ugyanabban az időpontban eszel... Csináld csak lazán,majd lassan beáll a "rend" Nálatok is! :)

2010. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs rendszer, 16 hós lesz. Mondjuk minimális kiszámíthatóság alakul, de ezzel semmit sem tudok bejósolni. Erre jó a rugalmasság. Szerintem ;)
2010. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Nálunk a reggeli ébredés határozza meg a napot és este 6-fél7-kor van a vacsi, ez a fix. Nyugi, ha stresszelsz sem lesz jobb.

Vagy gátol a teendőidben?

2010. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekünk fél évesen kezdett rendszer lenni,a hozzátáplálással.addig 1,5-2 óránként evett.azóta nagyon jó és pontos napirendünk van,ami persze változik mindig,ahogy nő.ne idegeskedj ezen,pár hónap múlva lesz rendszer nektek is.Én eleinte csak az esti fürdetéshez és a nyolc órai alváshoz ragaszkodtam,ami a mai napig megvan,14 hónapos.
2010. nov. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is olyan 5-6 hónapos korára alakult ki valami fajta rutin, amikor már nem volt anyatejes. Mert addig igény szerint szoptattam és én is úgy éreztem, megőrülök az összevisszaságtól
2010. nov. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
No para!!! Lányom egy éves, de van, hogy 11-kor ebédel, van, hogy 3-kor. Alvástól függ minden. Ez pedig még mindig nem állt be tökéletesen. Nem aggódom, ha éhes, eszik. Azt meg ne is várd tőle, hogy minden nap mindent ugyanabban a percben csináljon, mi felnőttek sem vagyunk ilyenek.
2010. nov. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát én akkor az ellenpélda vagyok!Én igenis azt mondom,hogy kell valamiféle napirend mivel a babának az ad biztonságérzetet!Tudja azt,hogy mi után mi következik!Ezt most ne úgy értsd,hogy percre pontosan mindíg egy időben etetem,altatom,de meg van egy sorrend:alvás,evés,játszás és ez így követi egymást szinte mindíg(nem mondom azt,hogy néha nincs egy-egy borulós napunk de akkor én sem parázok)én ezt a Suttogó könyvből vettem és ez szinte 1 hónapos kora óta így van csak annyiban változik,hogy egyre többet bír fent lenni!Szerintem annak nincs értelme,hogy most eszünk egy kicsit,most játszik de közbe bealszik egy kicsit játék közbe,de ha fel kel még eszik egy kicsit...Szóval ez neked és a babádnak sem jó!Neked azért nem mert akkor nem tudsz tervezni semmit mellette,hogy bármit is megcsinálj,őneki meg azért nem mert nincs biztonságérzete!!Nem okoskodni akarok de én nagyon ajánlom tényleg ezt a Suttogó könyvet,illetve a kismamablog.hu-n Vida Ági is ezt a sorrendet javasolja illetve azt,hogy már pici korától legyen napirendje a babának!Remélem tudtam segíteni
2010. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, hogy adtok tippeket, vagy kis vigaszt.

Azért szeretnék bármilyen napirendet, részben, hogy igenis, számítson rá, hogy most játék van, aztán, hogy most szabad játék van, azt is kell tudni egyedül csinálni, amíg anya főz.

Mert hogy semmit nem tudok csinálni, bár nagyon élvezem, hogy vele vagyok, ha nyöszörög nem tudom, hogy mi a baja..éhes, szonjas, pelus, alvás, uncsi vagy nem uncsi..

értitek? És hogy ő sem tudja, nem tetszik neki, amikor le akarom fektetni, mert látom, h álmos...akkor miért nem játék, alszik vagy fél órát, aztán kaja, játék, alvás vagy cicibe alvás..

borzasztó...rossz anyának érzem magam.. bár ő boldog baba, rengeteget foglalkozom vele., csak ez így nem jó....

2010. nov. 3. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!