Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az gond ha a kisfiam nem...

Az gond ha a kisfiam nem szereti az ételt melegen?

Figyelt kérdés
A tápszerrel is ezt csinálta mindig is, az előírt hőmérsékleten nem ette meg, csak langyosan. Már 1 éves, az ételt is kb szobahőmérsékleten szereti, éppenhogy nem hidegen.
aug. 30. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom csak hidegen eszik meg mindent. 🤦‍♀️ 4 éves. Ha megmelegítem, akkor visít és nem eszi meg. Akkor se engedi, ha a hűtőből veszem elő. Azt hittem komolyan, hogy csak az enyém ilyen.
aug. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a meleg ételt pedig már 33 éves vagyok

Éppenhogy langyosan eszek mindent.

Nem volt ez miatt problémám soha

aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves unokahúgom is inkább langyosan szereti. Én ettől csak azért vagyok ki, mert ha együtt vagyunk velem szeret mindig enni. Én pedig jó melegen szeretem pl a levest 🤣🤣
aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1,5 fiam is szobahőmérsékleten eszik mindent. Próbáltam enyhén langyos ételekkel etetni, általában kiköpi.

De a hideggel is így van. Nem eszik hűtőből gyümölcsöt, a fagyira is fintorog, ha megkínáljuk.

2 évesen megy bölcsibe, ott nem tudom, hogy fog enni, ha melegen adják az ebédet.

Egyébként én sem szeretem melegen az ételt. Gyerekként ezért is utáltam a leveseket, mert mindig "100 fokon" tálalták elém.

aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként egészségügyileg ez nem káros. Már megdőlt az, hogy muszáj meleg ételt fogyasztani. Sőt, az is, hogy egyáltalán akár 1x is muszáj olyan ételt enni egy nap, ami főtt vagy sült.


Ez akkoriban volt fontos, amikor csak a forralás/sütés tudta valamennyire garantálni, hogy az ételben nem maradtak baktériumok.

aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Vannak bizonyos esetek, amikor normális, hogy nem kívánja a meleg ételt:

-fogzás

-fogfájás

-torokgyulladás

-mandulagyulladás

-szájnyálkahártya betegségek pl.: afta, szájpenész

- lázas állapot

- hőség/nyári meleg


Egyébként,ha soha nem fogad el meleg ételt/italt, az a szenzorosság tünete!

Ez elég gyakori. Kb minden 3. gyerek érintett valamilyen formában. Keress rá, sok hasznos infót találsz róla! Lehet változtatni ezen, evésterápiával. Illetve más hasznos terápiák is vannak a szenzorosság kezelésére.

aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Már vártam mikor jön valaki azzal, hogy baj van a gyerekkel...
aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
6# a gyerekem nem szenzoros azért, mert nem szereti melegen az ételt. Ennyi erővel mindenki szenzoros, mert kb mindenkinek van valami fura dolga, amire lehetne mondani, hogy szenzoros. Egyébként az óvodában megeszi langyosan, de itthon nem 🤷‍♀️ úgy imádom azokat akik jönnek az ilyen dolgokkal. Minden kérdés alá kell legalább egy aki azt válaszólja, hogy szenzoros, autista stb.... én meg forrón szeretem az ételeket. Ezek szerint én is szenzoros vagyok.
aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 éves vagyok, amióta eldönthetem, milyen hőfokon eszek meg valamit, mindig hidegen vagy langyosan eszek, mert nekem így finom! Nem vagyok szenzoros, megeszem melegen is, ha muszáj, de nekem úgy nem ízlik annyira. Vannak dolgok, amiknek melegen nem is érzem az ízét, és nem forró dologról van szó.
aug. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Melegen nem ette meg a püréket amiket csináltam neki amikor elkezdtem hozzátáplálni, hidegen eszi, a tápit langyosan.
aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!