Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismama vagyok és nem vagyok...

Kismama vagyok és nem vagyok tisztában azzal mi az a gyed vagy hogy is müködik ez a dolog?

Figyelt kérdés

Szóval kismama vagyok és fogalmam sincs arról mi az a gyed és gyes ha megszületik a baba én mit fogok kapni???? Volt munkahelyem és onnan jöttem tápénzre.

Segítségeteket köszönöm!


2009. jan. 7. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
ha van 180 bedolgozott munkanapod és a szülésig meg is marad a munkaviszonyod, akkor 2 évig GYED-et fogsz kapni utána meg 1 évig GYES-t.
2009. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja meg egyszeri anyasági segélyt is kapsz ha megszülsz. A szülés utántól 6 hónapig terhességi gyermekágyi segély lesz a neve, utána hívják majd GYED-nek.
2009. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha van munkaviszonyod legalább 180 nap, akkor a szülés napjától (vagy a szülés várható időpontja előtt 28 naptól) 168 napig TGYÁS-t kapsz, ami a fizetés 70%. Ebből csak adót vonnak. Utána jár a GYED a gyerek 2 éves koráig, fizetés 70%, de itt már más járulékokat is vonnak, ezért ez valamivel kevesebb, s van egy felső határ 90 ezer körül. Majd 2-3 éves kor között jár a Gyes, ami nettó 25 ezer körül van.

2009. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Amugy már 3 éve vagyok a égnél ugyhogy megvan a 180 napom. Köszi
2009. jan. 7. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!