Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám még nem ül,...

9 hónapos babám még nem ül, nem mászik és négykézlábra se próbál emelkedni. Gond lehet?

Figyelt kérdés
aug. 18. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Ülni az én lányom is 10 hónaposan tudott. A többire nem emlékszem. De ha jól tudom akkor a mászás "határideje" 9-10 hónap, plusz mínusz egy hónap.

Egyébként milyen súlyú? A nagyobb babákra mondják hogy kicsit később kezdik el csinálni.

Illetve ti milyenek voltatok? Mert ugye vannak tipik lusta babák is.

aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem nagy súlyú, csak 7,2 kg és azért furcsa, hogy nem próbálkozik ezekkel mert amúgy elég mozgékony, derűs baba.
aug. 18. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet csak még nem érett meg rá. De én még nem aggodnék. Nem késett még el a babád. Ha már 1-2 hónapot késik akkor kezdenék el aggódni utána járni.
aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 10 hónapos. Ő sem ül és nem mászik.

Viszont négykézlábra áll, kúszik és feláll.

Az állásra még abszolút nem érett meg, lábujjhegyen áll, feszíti magát.

Dévényre jàrunk 2 hónapos kora óta, mert feszes az izomzata.

Nekünk azt mondta a védőnő, hogy irány az ortopédia és a neurológia...

aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Az én lányom 8 hónapos,7 hónaposan tanult meg ülni,kb egy hete mászik rendesen,de kúszni 6hónaposan kezdett..mostmár ha fekszem mellette akkor belémkapaszkodik és mászik rám. Én azért aggódnék egy kicsit talán..

Amugy en mindig aggódok hogy mi van ha valamivel le van maradva 😑

Azt meg hozzatennem hogy az en lanyom is kb 7,2-3 kg 😊

aug. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

10 hónapos a fiam még csak kúszik. A 9 hónapos státuszon mondta az orvos, hogy ha 11 hónapos korára nem ül fel akkor vigyem addig nincs elkésve.

Nem ugyanúgy fejlődnek a babák. Csak pár példa. Ismerősi körben nagyjából egy időben 5 baba született a fiammal együtt. Nincs két egyforma fejlődés. Pl. Fiamnak 4 hónaposan kijött az első foga. 8 hónapos korában már a 9. Nagyon hamar fogott sokkal hamarabb, mint a többi baba. Gagyogni is hamarabb kezdett. Integetett 7 hónaposan tapsolt 6 hónaposan, úgy hogy nem is mutogattuk neki

A tapsolást például egyszer látta az unokaöccsénél. Van amiben meg más baba gyorsabb. Egyik ismerősé 4 hónaposan már forgott és 9 hónaposan már mászott.

Ha nem teszi az elvárt időn belül akkor vidd el, de addig én hagynám.

aug. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én elvinném egy gyógypedagógushoz a korai fejlesztőbe, hogy megnézze.Szuper, hogy így figyelsz rá. (A védőnő mit mond?)
aug. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon is lehet gond. A védőnő vagy a gyerekorvos nem mondta?

Lehet, hogy masszírozni, tornáztatni kellene.

aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az hogy nem ül nem mászik még nem gond, inkább az hogy nem is próbál négykézlábra állni lehet aggasztó. nekünk a dévényes azt mondta hogy általában stabil nyújtottkezes négykézlábra állás elkezdése után kb 1-1,5 hónap mire beindul a mászás. Az ülés ér rá a leginkább az nem nagymozgás, nem igazán befolyásol semmit...
aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én fiam 9 hónaposan 9 kg volt, és még a hasra forduláshoz is segíteni kellett egy kis lökdöséssel. 11 hónapos korában biztonsággal ment. Két hónap alatt elintézte a hasra fordulást, felülést, felállást, és a biztonságos járást. A négykézlábon mászást kihagyta. Az a mai napig nem megy neki normálisan. 35 éves.
aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!