Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik természetes olaj/vaj a legjobb a bababőrnek? Sheavaj, jojobaolaj, kakaóvaj, mandulaolaj, olivaolaj? Magában alkalmazható-e bármelyik bőrápolásra?

Figyelt kérdés

aug. 16. 12:45
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Mit kezdjek az eksztra száraz bőrével, ami valószínűleg viszket is neki, mert látom, hogy dörzsöli az arcát. Eddig nem kentem rá semmit, de látom, hogy ez nem lesz így jó. Bőre egyre szárazabb, doktornő természetesen kortikoszteroidos krémet javasolt, de én nem szeretném ezt a kezelést, ha esetleg van természetes segítség is.
aug. 17. 00:20
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A természetes nem a jobb szinonímája. Ezt rengetegen nem értik meg. Felnőttek. Mert szoronganak. (Bőrápolási tanácsadó)
aug. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Bioderma atoderm, vagy la roche posay terméket vegyél. Illatmentesek, nem irritálják a bőrét. Sokféle problémára van termék. De egy egyszerű gyógyszertári kevert hidratáló is jó lehet. Vagy vidd el bőrgyógyászhoz.
aug. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ezekben a szteroidos krémekben nagyon pici szteroid van, ha direkt a baba bőrére van kitalálva és patikai kevert. Ilyenkor max 1 hétig szokták kenegetni 2x (vagy ahogy a doki utasított) egy nap. És helyre is jön. Kisfiamnak is kijött a pocakján pár pötty és ilyesmi krémet írtak rá Heim Pálban (nem tejfehérjés), 1 hétig kellett kenni vele, illetve lábán is lett később egy db száraz ekcéma folt és arra is kenni. 1 hét alatt eltűnt, nem is hozta vissza.

Nálunk valószínűleg a fürdető volt a gond. Minden nap raktam a vizébe. Termeszetes alapanyagos és érzékeny bőrüeknek volt. Aztán utána minden nap csak vízzel, heti 1x ilyen fürdetővel fürdettem és nem is jött vissza. Mikor már nagyobb lett nem volt gond, de a mai napig heti 2-3x fürdetem csak fürdetővel.

aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Vinném szívesen börgyógyászhoz de a nagyobb lányommal már az összeset végigjártam, plusz az immunológusokat és az allergológusokat is, meg egy csomó magánorvost, 4 hétig senki nem tudta diagnosztizálni, kortikoszteroidos krémmel kellett kennem, természetesen csak addig volt jó, míg kentem, utána ugyanúgy jöttek ki a kiütések. A lányom ekkor 4 éves volt, éjjel nappal ordított, sírt, úgy viszketett az egész teste.Gyerekorvoshoz annyiszor vittem vissza, hogy már azt mondták ne menjek, nem tudnak segíteni. Végül kiderült, hogy vírus volt, magától gyógyult, amit kb 10 orvos sem tudott azonosítani, sem kezelni... Így ne vegyétek rossz néven a szkeptikus hozzáállásomat a kortikoszteroid hatásosságához az első gyermekemmel való tapasztalataim után. Volt olyan eset is, amikor pl Triderm krém 2x alkalmazása után olyan mértékben romlott a helyzet a nem pelenkás lányom fenekén, hogy a gyrmekorvos lefehéredett és azonnal abba kellett hagynunk. Azután sem derült ki mi volt a pirosság oka, az is spontán gyógyult idővel. De a fiam bőre nem akar...Eddig 4 orvos látta, 1 szerint melegkiütés, 2 szerint tejfehérje kiütés, 1 pedig már egyenesen ekcémának nevezte pedig ezek láthatóan kiütések szinte az egész arcán. 1 hete diétázom, semmi javulás. Koszmósodik vissza a fejbőre is, ahogy leszedem olajjal, már jön is vissza, ezt is tünetnek tartják az orvosok, szerintem is az.
aug. 17. 09:24
 16/24 anonim ***** válasza:

14es vagyok

Nem vagyok orvos, de ez tényleg tejfehérje tüneteire hajaz. A tejfehérjének több hét kell mire kiürül. Plusz nem szabad nyomokbanos termékeket sem fogyasztani tudtommal tehát semmit ami nyomokban is tartalmaz tejet. Koszmóra ajánlom a babé koszmó elleni samponját.

aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy két és fél hónapos a kisfiam, nem Magyarországon élünk, itt nem keverik a gyógyszertárakban a krémeket, régen keverték, de azóta újjabb és újjabb magánvállalkozó vette át az állami gyógyszertárakat, 2 éve már semmit se kevernek...
aug. 17. 09:33
 18/24 anonim ***** válasza:
Facebook-on beléptem a dermaclub csoportba, és az ottani utasításokat követtem a 2 hónapos kora óta ekcémás lányomnál. 2 és fél évesen kezdtük a protokollt, pár hét alatt elmúlt a közepesen súlyos ekcémája, amire az azt megelőző több mint 2 évben mindent is rákentem. Kivéve szteroidot, arra nem voltam hajlandó. Diétáztunk is minden lópikulára. Teljes víz és krémmentesség. Bármilyen hihetetlenül is hangzik, ez segített. (Hipermangános száraztisztítás volt csak hetekig.) 2 év alatt tényleg súlyos tízezreket dobáltam ki az ablakon a méregdrága krémekre, olajokra, bőrgyógyász, allergológus, stb. A következő gyerekemnek, ha lesz ilyen problémája, akkor tuti hogy már eleve ezzel a módszerrel kezdek.
aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Biztos hogy totál tejmentesen étkezel? Egy sima kekszet, csipszet nem lehet találni ami ne tartalmazna tejet vajat, egy bolti kenyérbe kiflibe zsömlébe is raknak.
aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Péki kenyeret ettem nagyon keveset, esetleg az tartalmazhatott nyomokban. Ezentúl itthon sütök kenyeret is... Semmilyen rágcsálnivalót, bolti dolgot nem fogyasztok, csakis nyers alapanyagokat veszek. Kenyérre tudok egyedül gondolni.
aug. 17. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!