Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ősz hajra festék helyett...

Ősz hajra festék helyett természetesen hennával? Mennyire alkalmazhatóak ősz hajon?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak keresek valami természetesebbet hajfesték helyett, mivel nagyon csípik már a fejbőrét és legutolsó két alkalommal már sebes is lett a festéktől. Hennáról semmi tapasztalatom és nem tudom anyukám ősz hajával mit tudna kezdeni? Eddig is vörös festékeket használtunk, azért gondoltam erre. Valaki tudna segíteni? Már közben olvastam a hennáról és indigóról is, valakinek tapasztalat? Köszönöm!

2014. márc. 24. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A henna az ősz hajon sárgás, narancsos színű lesz. Élénk répaszínű. Ha ősz hajat fest valaki, akkor nem keveri össze a hennát az indigóval, hanem először a natúr hennával festi be, és később az indigóval is. Akkor lesz a fedés tökéletes. Az indigót henna nélkül ne használd az ősz hajon. De nagyon kell vigyázni az indigóval, mert nagyon könnyen túl sötét vagy fekete lehet a haja.

Az utolsó kémiai hajfestés után ajánlott minimum 3 hónapot várni, mielőtt hennázol. AntalVali honlapján közvetlenül is kérdezhetsz a fórumban.

Érdemes lenne más kémiai hajfestéket kipróbálnia anyukádnak, mielőtt a hennára rátértek, mert ha nem tetszik az eredmény, megintcsak várni kell néhány hónapot, mire visszatérhettek a kémiai festésre.

Meg kellene tudni, mi okozza az allergiáját pontosan. Próbáljátok ki előtte a hidrogén-peroxid mentes festéket, vagy az ammóniamentes festéket. Vagy kereshettek p-Phenylendiamin (PPD) mentes festéket is. A henna is okozhat allergiát, bár nagyon nagyon ritka. Mindenképp végezzetek bőrpróbát előtte.

2014. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!