Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire utal ha keresztbe nyúl a...

Mire utal ha keresztbe nyúl a játékért a baba?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos kislányom 99%-ban a bal kezével nyúl a játékért, utána ramarkol jobb kézzel is, de ha jobbra is van a játék akkor vagy bal kézzel nyúl vagy sehogy. A lábait mindkét kezével ugyanúgy fogja.

Volt ilyen kerdes a státuszon is, és úgy tudom nem jó, ha keresztbe nyúl.



aug. 13. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Minek ennyire rástresszelni nem értem. Az én 6 hósom sose vette pl a szájába a lábát..nem feltetlen van baj.
aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Miért nem jó? Lehet balkezes, azért nyúl bal kézzel. Sose figyeltem ilyeneket.
aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Egy éves körül előtt nincs olyan hogy jobb vagy balkezes, ez később alakul ki.

Feszességre vagy valamilyen aszimmetriára utalhat. Egy gyógytornásznak szerintem megérné megmutatni?

Forog már esetleg?

aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kor előtt (3as válaszoló vagyok)
aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Balra forog. Korábban vissza is fordult, de azt mintha most elfelejtette volna.
aug. 13. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egyik irányba fordul hasra jelen esetleg balra az szintén valami feszességre, letapadásra esetleges izomlazaságra utalhat. Szerintem egy gyógytornásznak mindenképp érdemes lenne megmutatni, lehet egy kezelés és be is indul neki
aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A nagyobbik lányom is először csak az egyik irányba forgott, ő is balra. Aztán elkezdett jobbra is. De akkor rakerdezek, köszönöm :)
aug. 13. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem napra pontosan ugyanakkor kezdik mindkét irányba de azért ha hosszabb ideig csak egyik irányba csinálja az már gyanús. Meg főleg hogy csak a bal kezével nyúl mindenért. De nagy probléma biztos nincs ha már 4.5 hónaposan forgolódik😊
aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!