Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves gyermeketek eszik...

1,5 éves gyermeketek eszik önállóan kanállal/villával?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kisfiam. Már előfordult, hogy próbálkozott, sőt, kis segítséggel sikerült is neki kanállal enni. Most még legtöbbet én etetem, de pl a fasirtot vagy rántott húst saját maga eszi de csak kézzel. Nektek mikor kezdett evőeszközzel enni a poronty? :)

júl. 27. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
MAradjunk annyiban, használja önállóan a kést és a villát. Evésnek nem annyira nevezném a tevékenységet, de próbálkozik :)
júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
kanalat és villát, bocs
júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is inkább a kézzel evést preferálta. Mikor töltötte be a 2-t, már erősen próbálkozott velük. Most 3 lesz, már jól megy (persze még folyton leeszi magát).
júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 22 hónapos, ő másfél évesen már ügyesen evett pár dolgot villával (pl. dinnyét, amit fel lehet szúrni viszonylag könnyen), de gyorsan megunta :)

Az első falatoknál megkapta a villát, aztán ha elkezdett bohóckodni, akkor elvettem tőle és etettem én.

A kanállal nehezebben boldogul, mert nem hajlandó marokra fogni, inkább úgy próbálja, ahogy mi fogjuk, úgy meg sokszor kifolyik/lepottyan az étel, mire a szájához ér... Remélem, hogy vagy majd belejön így, vagy rájön, hogy neki még markolni lenne egyszerűbb és biztosabb :)

Én nem aggódok amúgy, olyan ép értelmű gyerkőcről nem hallottam, aki nem tanult meg evőeszközzel enni, az ovira meg csak összekapja magát. Nem akarom erőltetni és ezzel frusztrálni...

júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
1 eves kora ota semmilyen szinten nem segithetunk neki az evesben, igy gyonyoruen eszik kanallal es villaval. Ettol fuggetlenul ha olyN kedve van, kezzel tomi be a kajat. Most 1,5.
júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Két gyerek, kétféleképpen.

Egyikük ennyi idősen még enni se akart, nemhogy evőeszközzel. A max. az volt, hogy a kanál hátuljáról lenyalta az ott maradt joghurtot.

A másik már 10 hónaposan villával evett, 1 évesen a leves is ment kanállal. Aztán most 5 évesen csúnyábban eszik.

júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem most júliusban volt 2 éves a fiam, most kezdett el önállóan enni (de még nem eszik teljesen egyedül levest, viszont a turokremet, joghurt már megy neki). Persze 1 éves korától próbálkozott, mindig volt 2 kanál az asztalon, de az igazi áttörés most jött csak a dackorszakkal, most épp mindent egyedül akar csinálni.
júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Az én kisfiam olyan 13-14 hónaposan kezdett el ügyeskedni a kanállal, azzal viszonylag gyorsan boldogult. A villa néha még mumus, attól függően, hogy milyen az ételt, amit fel kellene rá szúrni.

Most 17 hónapos.

júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak 2 éves kora után volt hajlandó azzal enni, amikor elérkeztünk a "mindent én akarok csinálni egyedül" korszakhoz. Addig hiába próbálkoztam, nem jött össze.
júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mivel sosem tűrte, hogy etessük, elég hamar kapott evőeszközt.

Másfél évesen bőven tudott kanállal és villával enni. Nem tisztán, de több jutott a gyerekbe, mint mellé. A villával hamarabb boldogult egyébként, de csak a sütos villával, mert a gyerekvillák tompák, és vastagak.

júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!