Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyek türelmesebb?

Hogyan legyek türelmesebb?

Figyelt kérdés

Nagylányom 6 éves, a pici 8 hónapos.

Semmi segítség nincs, csak ketten vagyunk a férjemmel.

6 éve sehol nem voltunk ketten, a szabadidő is nulla.

Úgy érzem teljesen kimerültem.

Ma 45 perces altatás közben már orditottam a 8 hónapos gyerekkel, hogy aludjon már..

Jól megijedt szegény.

Most meg romokban vagyok.

Nagyobbik lányom kemény dió, nagyon akaratos. Minden nap kihívás.

Egyre jobban kimerültnek érzem magam érzelmileg.

Sőt inkább azt mondanám, hogy hisztis, idegbeteg vagyok.. nem tudom sokszor kontrollálni magam, kiabálok..

Hajnalban kelunk, este meg már mire mindkét gyerek alszik, teljesen hullák vagyunk.

Csak én vagyok ekkora önző, türelmetlen anya vagy más is él meg ilyet?


júl. 23. 09:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz vagy relaxációra vagy bárhova máshova nincs idom menni sajnos.
júl. 23. 09:21
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Semmi gond nincs veled. Egyszerűen csak kiégtél.

Meg tudnál fizetni pár órára egy bébiszittert? Simán el tudtok menni a kettesben a férjeddel, ha alvásidőben hívod a segítőt-a 8 hónapos is elvan 3 órát valakivel. Ti meg elmentek kettesben ebédelni vagy csak sétálni, fagyizni bármi.

De a lényeg, hogy rázd meg magad, ne keress arra kifogást miért "nem tudsz" menni. Évekig ezt csináltam én is, nagyon megbántam- mindig megmagyaráztam magamnak, hogy a gyereknek rám van kizárólag szüksége. Igen, csak nekem meg kellett volna a gyerekmentes időtöltés is. Sokat kiabáltam a fiaimmal már,mikor a barátnőm mondta, hogy ez borzalmas, kiégtem értsem meg. Beláttam igaza volt. Beiktattunk felnőtt programokat, utána több türelmem lett a gyerekhez is.

júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A pici félős, nincs el mással sajnos jelenleg.

Én is úgy érzem, hogy kiégtem teljesen.

Viszont a gyerekek mellett nekem vállalkozásom is van. Nyáron most nincs annyi ügyfél és most nem is vállaltam be annyit meg ezt én osztom be, de akkor is egy plusz stressz sokszor, akkor is, ha szeretem, amit csinálok.

A férjem anyukája nagyon beteg, most a férjem 80 km-re ugrál állandóan. Hétvégente itthon sincs.

Valószínűleg ez már csak az utolsó csepp nálam a pohárban.

júl. 23. 09:30
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
És, hogyha legalabb az egyik gyereket lefoglalnátok ? Nem lenne könnyebb? Nincs valami foglalkozás/napközis tábor a környéketeken ? Jót tenne biztos neki, ha szocializálódna meg közösséghez szokna, "idegen" embereknek ebben a korban egyébként is jobban szótfogadnak nálad meg csak feszegeti a határokat (ami teljesen normális), és ha lefárasztják, hátha otthon is kezelhetőbb. Addig meg legalabb egy gyerekkel vagy, és hátha többet tudsz pihenni.
júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Dede, a nagy társasági típus, ő fog menni majd egy 4 napos táborba is. Nem ottalvos, hanem 8-4-ig.

Másoknak szót fogad, de itthon kitombolja sajnos.

Úgyhogy ő hiába fárad le akármennyire, itthon annál “bolondabb”.

Imádom őket, de érzem, hogy ti teljesen ki vagyok feszülve.

júl. 23. 09:51
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem vagy könnyű helyzetben. Sajnos nálunk sincs segítség, minden nagyszülő távol él. Nekem is volt egy időszak, amikor olyan sok minden összejött, hogy ki voltam idegileg. Én gyógynövényes nyugtatót és multivitamint szedtem, az némileg segített.
júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem gyógynövényes nyugtató kell, meg pszichiáter hanem kikapcsolódás.

Csak mindig megmagyarázza magának a kérdező is, meg sokan, hogy miért nem tud időt szakítani magának.

Mert nincs mással el a 8 hónapos?- próbáltad már vagy csak úgy mondod, hogy biztos ez meg az lesz, ezért 1 percre sem bízod másra a gyereket.

5 évig mi a jó fenét csináltatok, hogy nem tudtad egy percre sem másra bízni a nagyobbik gyereket?- azt írtad 6 éve nem voltatok kettesben.

Minden ítélkezés nélkül mondom, ebben azért ti sem vagytok ártatlanok, hogy nem szakítottatok legalább 1 napnyi időt valahogy egymásra.

Még a kisbaba előtt kellett volna pihenni.

Így felesleges mártíromság az egész, amit csinálsz. Nincs az a gyerek, pláne egy 5-6 éves, aki nem bír ki pár órát a szülei nélkül.


Persze tolhatod a nyugtatót is, meg az antidepresszánst csak semmi szükség rá.

júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nekem is martirkodasnak tunik.

Ha 6 ev alatt nem voltatok kettesben, akkor miert vallaltatok be meg egyet ?

A nagy beteg ? Allando gondozasra szorul? Vagy miert nem voltatok 6 evig sehol kettesben ?

En egyedul nevelem a gyerekem, nincs ferj, sem csalad, de vannak barataim akik vigyaznak ra mig mondjuk elmegyek egy koncertre.


Ezen csak te tudsz valtoztatni.

júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom plusz segítséged az első gyerekkel se volt és 4 évig akkor se voltatok sehol mikor mégis újra úgy döntöttél hogy teherbe esel. Ez a te felelőtlenséged egyszerűen. Mindenkinek fel kell mérni mennyit bír. Mire az első akkora volt, hogy már el lett volna mással is, akár ovis barátnal pár órát ahelyett, hogy élveztétek volna és elkezdtel volna elni nőként is, inkább másik gyerek kellett. Most erre mit lehet mondani. Ti okos szülők, most 4 ember nyomorat segítettetek elő.
júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, a háttér nélkül könnyű ítélni.

Védekezés mellett estem teherbe.

És mindkét gyerekemet imádom, jó soruk van.

Nem szedek semmiféle antidepresszánst.

Ember vagyok, valószínűleg kimerültem.

júl. 23. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!