Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós baba etetése: hogy...

10 hós baba etetése: hogy csináljam ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szóval a babám alapvetően csak darabosan eszik szinte midnent, konkrétan inkább a finger-food falatkákat, de szó szerint mindent. Még a főzeléket se az állaga miatt, de a zabkasat se stb, rizs is inkább maszatolás.


Na és az a dilemmám, hogy benne van még a szájába pl a főtt répa/krumpki darab/vagy husit és ő már HANGOSAN ümmög ezerrel és a kezével jelzi hogy kér még, miközben tele a szája.. tömne magába mindent amit lát maga előtt kézzel egymás után.


Nem mertem eddig elé tenni tányérral egybe emiatt a krumplit,tésztát, párolt zöldséget stb egyben, vagy szeletelt akármiket, gyumit stb többet, mert egymás után tömné befelé még akkor is, ha ott forgatja mèg a húst amin nyammog vagy a tésztát…


Reggelente is a kezébe kell adnom falatkákat míg csinálom a kajajat, különben zeng a fejem annyira nem tudja kivárni míg elkészítem és megkapja. De nem is ez a baj. Hanem hogy kaja közben is csinálja míg adogatom neki. Ma mondjuk már jobb volt a dolog, gyorsabban adogattam neki vagy nem tudom 🤣 a darabokat egyesével. De most is volt h félre nyelt mert tömte volna tovább magába amit lát.


Na de az a kérdésem, hogy én örülök hogy így enne. Csak most ő túl mohó?

Vagy én hagyjam és toljam bátran már elé kis tányérban a pár szem tésztát/krumplit és párolt zöldséget, szalazott Husit, aztán csak rájön hogy ne ilyen mohón egyen?


Mert azért a husit, tésztát gorgetik egy ideig a szajukba míg elrágják, répát is. Nem még rátöm 2 másik dolgot is míg tele a pofija.


De talán én csinálom rosszul és hagyjam így is neki?

Másnál is eszik így a baba? Biztos én csinálok vkit rosszul és tegyem elé tányérban, de érdekelne aki falatkazik vagy BLW-tok és mohón eszik a baba töm magába mindent amit foghat kézzel dolgokat az hogyan csinálja.



júl. 12. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hagytam. Oké egyszer teletömi a száját, de aztán rájön, hogy az sok. Én fiam a szájába tömött 3 ikeás húsgolyót. Ott ültünk férjemmel és néztük, hogy mi a terve. Amikor rájött, hogy rágni se bír, kivette és megette egyesével.
júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fiam baromi sokáig csinálta azt, hogy betömött mindent, mintha nem lenne holnap, aztán köpködte ki. De szerencsére idővel leszokott róla.

Hagyd, hadd próbálkozzon. Majd rájön, hogy felesleges betömni. :)

júl. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi rémlik. Mindent betöm, rájön hogy nem tudja ólígy megrágni, akkor kiköpi az egészet. Utána kezdi elölről. De egy idő után megtanulta :-)
júl. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta egy kicsit jobb is lett! Bátrabban elé tettem. :)


De ehhez kellett, hogy előbb megtanulja kivenni a szájából ha sokat töm be, megmutattam neki az is megnyugtatott és ugyesen kiveszi ha úgy van.

júl. 15. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!