Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy ne féljen?

Mit csináljak hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
6 hónaposom eddig szépen elnézte, sőtt még kacagott is ha porszívóztam a lakásban. Mindig úgy tettem hogy először takarítás előtt megmutattam neki a porszívót, megnézte, tapogatta kicsit, bekapcsoltam kicsit, aztán ki, és csak utánna kezdtem el takarítani hogy ne féljen tőle. Azonban, múlt hétvégén apuka be akart segíteni a takarításban, és ő nem játszott így előtte hanem egyből bekapcsolta a porszívót hiába szóltam hogy ne kapcsolja be egyből. A pici úgy megilyedt hogy azóta ha meglátja a porszívót már sír. :( Ezen kívül minden zajtól megrezzen, sír azóta (kutya ugatás, ha hosszan mondjuk a "z" betűt, autók, stb. Minden hirtelen zajra) pedig egyébként nem volt félős baba. :( Próbáltam mutatni a picinek a porszívót, együtt megsimogatni, mondtam hogy az nem bánt, kacagtam hogy ez milyen jó játék, lehet nem így kéne de jobban nem tudom hogy szemléltesem hogy attól nem kell féljen. Nem tudom mit tehetnék még mert ugyanaz a helyzet, ahogy meglátja már elkezd nyöszörögni meg sírni. :( Hogyan szokassam vissza a zajokhoz? Ez alatt értem ugyanúgy a porszívót, autó dudálást, kutya ugatását, stb. :/ Ja, és nem vagyok lusta seprűt használni, de sokkal hatékonyabb a porszívó számomra a hajszálak és apró szöszök miatt.

jún. 14. 06:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Azóta attól is megilyed ha valaki köhög, tüsszent a közelben. :/ Szóval elég sok mindentől fél azóta.
jún. 14. 06:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Átmeneti állapot, az idegrendszeri fejlődése most ebben a szakaszban van, teljesen természetes és élettani. Az idő még fogja oldani a gondot.
jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg átmeneti, elmúlik egy idő után. Nekünk menekült a porszívó elől, pedig előtte imádta. Illetve ha "idegenek" jelentek meg a lakásban akkor elkezdett sírni. De olyannál is, hogy csak valaki ránézett az utcán :D pár hónap/hét alatt kinőtte. Ma 10 hónapos de már porszívózik (tologatja, ahogyan be van kapcsolva).

Amúgy próbáljatok meg utána játszani vele hátha segít.

jún. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam attól ijedt meg rettenetesen kb. ennyi idősen, hogy egy forgalmas út mellett sétáltunk, és elhúzott mellettünk egy motor. Olyan volt, mint egy roham, ismétlődő időközönként kapkodta a levegőt, mintha nem is sírna, hanem fuldokolna, és ezt sok-sok percig, sehogy sem tudtam megnyugtatni, már majdnem mentőt hívtam...

Pár nappal később egy programon ugyanez történt, akkor egy ló nyerített váratlanul, de legalább akkor már én nem kaptam frászt ettől a furcsa sírástól, mint első alkalommal. 🙃

De ebben az időszakban volt olyan is, hogy pár megálló után le kellett szállnunk a buszról, mert minden megálló után elsírta magát, ahogy szösszenve kinyílt a busz ajtaja, pedig amúgy rendszeresen buszoztunk minden gond nélkül...

Szóval én is csak azt tudom tanácsolni, hogy egy darabig kerüljétek a potenciàlis ijedség forrásokat (mindent úgysem lehet), de úgyis az idő fogja megoldani, sajnos ez egy ilyen fejlődési szakasz.

jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor jelenleg sehogysem lehet?

3-as 10 hónaposan toszogatja a porszívót? 😐 Hogyan?

jún. 14. 10:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ő már megy így simán megfogja a nyelét felemeli és tologatja, mint mi. Sőt mutatja is, hogy kapcsoljam be. Vagy a földön tologatja a porszívó fejét, attól függ mihez van kedve.
jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ügyes baba. :) Az enyém még nem akar, csak forogni azt is nehezen..
jún. 14. 12:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyem masfel evesen is ordit a porszivotol (persze o mar ossze tudja kotni az orrszivassal). Akkor porszivozok, ha nincs itthon
jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3as és 6os vagyok

Nekem nagyon gyors mozgásfejlődésű. Ennek is meg van az előnye meg a hátránya. Le kell rendesen fárasztani, mert nagyon sokat fent tud lenni, már csak 1et alszik. Mindent felfedez korábban, de nehezebben is érti meg, hogy nem lehet valamit. Szóval jó is meg nem is. Ezenkívül pakol rendesen. Úgyhogy nem véletlenül mondják, hogy minél később annál jobb (persze időben mindent azért).

jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt a helyzet, egyik pillanatról a másikra ő is félt a porszívótól. Én letekertem minimum szívóerőre, ott kicsi volt a hangja, és nem annyira ijedt meg tőle. Emellett pedig pici papírfecniket szippantottam fel vele, ami tetszett neki és megnyugtatta, majd szétszortuk közösen a lakást és mosolyogva végignézte ahogy megkeresem az összeset a porszívóval és felszívom őket…
jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!