Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisajak összenövés ellen...

Kisajak összenövés ellen ezután mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hónapos kislányomnak a hét elején vettem észre, hogy minimálisan össze tapadtak a kis ajkai, még aznap elvittem a gyermekorvoshoz, aki egy krémet fel is írt rá.

Minden pelenkacsere után bekenem neki és óvatosan szét húzom, ahogy a doktornő mutatta.

Azonban semmiféle javulás nem történt, sőt még talán rosszabb lett.

Hívtam ma a gyermekorvost és nem volt túl segítőkész, azt mondta, hogy kenjem tovább.

Attól tartok, hogy még rosszabb lesz a helyzet.

Hova tudnám ezzel a problémával vinni? Sebészetre?

Akinek ilyen jellegű problémája volt, hogyan oldódott meg?



júl. 11. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Jártál orvosnál, elmondta, mit kell csinálni.
júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb 3 napja használod a krémet. Legyél egy kicsit türelmesebb. Ha kb 2 hét múlva sincs változás, akkor jelezd a gyermekorvosnak.
júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak mivel még jobban összenőtt emiatt megijedtem, de türelmesen várok, kezelem addig is.😊
júl. 11. 21:32
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Minket a gyerekorvos gyermek nőgyógyászhoz küldött, ahol elmondták, hogy a szemérem ajkak szétválasztását fizikai behatással végzik. Egy kis érzéstelenítő és egy pálcával szétfeszíti konkrétan. Na ezt semmiképp sem szerettem volna. Alternatív megoldásként az ovestin krémmel lehet kezelni, ami hetek alatt hoz változást. Nem tudom a ti orvosotok milyen krémet javasolt. Ha szétválik, utána figyelni kell rá, hogy mindig legyen kenegetve valami olajjal, vagy kenőccsel ami nem engedi újra összetapadni.
júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4-es: Elocom nevű kenőcsöt írt fel rá a gyermekorvos.

Köszönöm, hogy írtál!

júl. 11. 22:11
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ezek 6 ho körül gyakrabban fordulnak elő, mert ürül az ösztrogén, és általában az okozza. (Persze van más hajlamosító tényező, de általában ez)


Én is azt hittem nekünk van ilyen gondunk, én elvittem 1-2 hèt után gyerek nőgyógyászhoz, aki elmondta h szerencsére nincs osszenove, nem kell kezelni. Egyébként egy valóban csak minimális osszenoves HA amúgy nem is okoz gondot, az magától is elvileg megoldódik idővel.


Azt én is olvastam, hogy gyógyszertári vazelin vagy hasonlóval érdemes kenegeti utána egy jó ideig, hogy ne nojjon újra össze.


Én ovestint kaptam volna, ha szükséges lett vna ( hal istennek nem kellett végül, ez egy ösztrogén tartalmú kenőcs), és pár hétig kellett Volna kenni, talán 4 hétig mondta a gyerekorvos.


De ahogy fentebb írták, 2 hét után már látnod kell mindenképp változást, főleg ha csak enyhébb eset. Azért neten rakeresve én láttam nagyon nagyon durva eseteket, szinte teljes kisajkak is osszenove pl.. és azt is 3-4 hét alatt teljesen rendbetette a krém. (Kroki rendelő vagy ilyesmi és kisajakosszenövesre rá tudsz keresni, hasznos dolgokat ír)


A lényeg h ne idegeskedj, tudom milyen, meg h könnyű mondani… én is ideg voltam. De meg fog oldódni. Picit türelem még! Kitartást!

júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
4-es vagyok, én is féltem az ovestin mellékhatásaitól, de szerencsére minden rendben volt vele. A vazelint én is olvastam, hogy a megelőzésre ajánlják, végül egy dm-es babáknak való mandulaolajat vettem, az mégiscsak természetesebb.
júl. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg elocomot írt fel? Olvasd el a betegtájékoztatót, tilos nemi szervre kenni és máshová sem szabad napi egynél többször vékonyan, mert elvekonyitja a bőrt. Keress egy normális dokit!
júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Nagylanyomnak is pár honapos korában volt, voltunk vele nőgyógyásznál és egy fultisztito palcikaval szetvalasztotta. Semmi fájdalommal nem járt a kicsinek, végig vigyorgott. Annyit mondott a doki, hogy hamosito krémmel ne kenjem, arrafelé. 3 éves lesz, azóta nem volt semmi hasonló.
júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Az Elocom 2 éves kor alatt nem használható...


"2 évesnél fiatalabb gyermekeknél nem alkalmazható."

[link]

júl. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!