Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátok aki nem...

1 év körüli babátok aki nem kimondottan jó evô mit eszik es mennyig egy nap?

Figyelt kérdés
júl. 6. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen kb.így nézett ki:

- reggeli 2-3 falat kenyér üresen

- tízórait nem evett

- ebéd negyed üveg bébiétel, kb.50 gramm

- uzsonna pár szem keksz

- vacsora tápszer

- éjszaka tápszer


Nem is volt egy vastag gyerek. Most 2 éves, már azt mondom, hogy bár nem kimondottan jó evő, de legalább már eszik több mindent. Továbbra se sokat, de legalább eszik. 2 évesen is épphogy 10 kiló.

júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és 1es

Hát ez a kérdés kellett a lelkemnek :D az én kisfiam 11 hónapos. Ha elé lerakok valamit dobálja, játszik vele, 1-2 falatot talán megeszik. De az etetőszékben nem hajlandó megülni, állandóan menne.

Ha mi eszünk, akkor jön mindig kunyerálni, általában abból azért eszik pár falatot de ennyi. Étkezés nincs kiváltva és anyukám mindig mondja, hogy ennyi idős gyereknek már régen ennyit meg annyit kellene enni. És hogy a tápszer sz*r abban nincs semmi. Aztán megpróbálja megetetni, látja, hogy nem lehet, menne, és akkor pár hétig békén hagy ezzel, majd megint kezdi elölről.

júl. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Azt tudjátok, hogy egy kisgyereknek kb. akkora a gyomra, mint az összeszorított ökle? Ha ezen elgondolkodtok, akkor rájöttök, hogy böven elég, amit eszik, mert több nem fér bele.
júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg rizspehelyből/zabpehelyből kása egy kis gyümölccsel, babacsinta/palacsinta, babakekszek,esetleg párolva,apróra vágva zöldségek, babajoghurt vagy már rendes natur joghurt gyümölcsökkel vagy házilekvárral kikeverve, vagy túrókrém,padlizsánkrém,csicseriborsókrém,tojáskrém stb. bundáskenyér apróra vágva. Tojásrántotta, ha már szépen rág. Esetleg ha sütsz házilag ilyen kis túrórudat nasinak. Azt is biztos meglehet csinálni kevésbe fojtósra ès megtudja fogni a kis kezével. Vagy kis sajt kockák gyümölcsökkel.

Igaz az egyik fiam már 3,5 éves, de 15 hónapos volt mire végre sikerült kiváltani az összes étkezést. 1 évesen talán csak a tízórai meg az uzsonna volt kiváltva.

Most a második fiam 6 hónapos múlott. Ideje lesz újra elővennem nekem is a kreatív konyhatündér énemet. 😅🤣 Amúgy ha nincs ötlet esetleg az Anya, kérek még! c. könyvet tudom ajánlani. Én is úgy kaptam még az első gyereknél, és tök egyszerű, de változatos ételek vannak benne. Mindig belelapozok ha tanácstalan vagyok.

júl. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Amiket leírtál mind próbáltam. Minden nap főztem neki. A csicseriborsókrémet egyedül nem. Egyik sem kell neki. Az kell amit mi eszünk, de nem tud megülni a seggén, hogy egyen. Neki mindent látnia kell nincs ideje enni. Úgy eszik velünk valamennyit, hogy eszik egy falatot, megy egy kört majd jön a következőért. De étkezést így sem tudunk kiváltani neki.

Havonta 1x elkap miatta a sírás, de ha a fejem tetejére állok sem tudok semmit sem csinálni. Ő ilyen, majd lesz olyan, hogy eszik.

júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-es vagyok. Tudom azt mondják evés közben ne csináljon mást, de esetleg egy kis kulcsot vagy valami apróbb játékot, ha eléraksz hogy kicsit lekösd a figyelmét és úgy etetnéd? Tudom nem egyszerű. Mi is hasonlóképp voltunk. Ilyenkor minden is érdekli őket, csak az evés nem. Mi is próbáltuk lekötni a figyelmét, ez néha be is vált. Amúgy a mai napig van hogy nem bír megülni a 3,5 évesem. Kivéve, ha fáradt és nagyon éhes. Majd az óvodába kénytelen lesz -úgy vagyok vele. Így nem marad az biztos. 😊😅
júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Próbáltuk akkor meg nem eszik, hanem játszik. És akkor sem tud megülni sokáig. 2-4 falat aztán ennyi. Ha mehet közben akkor többet eszik de így sem mennyiséget. Ő ilyen, nem tudunk vele mit kezdeni. Majd eszik egyszer úgyis, nem tápszeren fog felnőni.

júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!