Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik most szültek,...

Anyukák, akik most szültek, vagy kicsik még a gyerekeik. Ti szeretnétek még gyereket illetve gyerekeket? Ha igen hányat?

Figyelt kérdés

Nekem van egy kislányom, de nem érzem úgy hogy a jövőben szeretnék vállalni még egyet még évek múlva sem.

Az probléma lenne ha egyke?

Nekem nem de az apjának igen és én tényleg nem érzem úgy hogy kellene még egy, ez változhat valaha?


júl. 5. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

2 kicsi gyerekem van, én szerettem volna még egyet, de anyagilag nem fér bele, így nem lesz.


Probléma-e, hogy a tied egyke lesz? Nekem nem. Hogy neki probléma-e, sajnálni fogja-e, az majd később derül ki. Szerény véleményem szerint amúgy rossz egyedül felnőni, sokat fog unatkozni, meg nektek is nehéz lesz, mikor a munkából hazaérve vagy hétvégente úgyis mindig rajtatok fog csüggni, mert nimcs, akivel eljátsszon egy fél órát, plusz nem lesz közeli rokona, akire számíthat rajtatok kívül (persze, sokszor a testvérek sincsenek jóban, bár sztem ez 90%-ban a szülök hibája).


Nyilván változhatnak az érzéseid.

júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék még egyet majd. A kisfiamnak amúgy van már egy idősebb féltestvére az apja révén, de én nem azért akarok szülni, hogy legyen még tesó, hanem mert vágyom második gyermekre (majd egyszer, most 8,5 hónapos a fiam). Az nem baj, ha valaki egyke, a testvérkapcsolatok túl vannak értékelve, mert sajnos rengeteg testvér öli egymást egész életében, szerintem ritkábbak az igazán jó testvérek :/ a harmadik lehetőség még, hogy szimplán leszrjak egymást, és szerintem ez is gyakoribb, minthogy igazán szoros a kapcsolatuk. Szóval ezt te érzed. Ha te egy gyerekkel vagy boldog, ne szulj többet.
júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A lányom most lesz 1 éves, nekem 4 testvérem van, jóban vagyunk beszélünk de nem szoros a kapcsolatunk annyira, az apjának van 5 testvére ezért is szeretne legalább még egyet, de én nem érzem úgy hogy én igen
júl. 5. 21:44
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Két gyerekem van.

Tíz és két évesek.

Nem szeretnék többet, nincs az az isten.

júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy kislányom van. Egy lányt és egy fiút szerettem volna (tudom hogy lutri alapvetően). Viszont a kislány véletlen kis ajándék volt, nem épp a legmegfelelőbb Időben, így valószínűleg maradunk egynél.
júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
2 éves és 3,5 hónaposak a fiaim, több gyermeket nem szeretnék. A férjem örülne egy harmadiknak is, de számomra minden racionális ok azt mondja, hogy semmiképp. Pedig mindig szerettem volna egy kislányt.
júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Van egy kisfiam és egy kislányom, amikor a fiú (elsőként) megszületett, hasonló érzéseim voltak, mint neked, de hamar megérett a gondolat arra, hogy szeretnénk neki testvért, és nem is bántuk meg. Több gyermeket viszont semmiképpen nem szeretnénk, így kerek és teljes a család
júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Egy 2 éves lányunk van és hamarosan érkezik a második. A nagyobb egy éves koráig úgy votlam vele, hogy "jó lenne, de én ezt biztosan nem csinálom mégegyszer végig". Aztán valami fordult és az lett belőle, hogy oké, hajlandó vagyok végig csinálni, de most, vagy soha... Ha visszamegyek dolgozni, nem kezdem előről. Szeptemberben mentem volna vissza, az volt a "határidő", amit fejben szabtam. Hát kb. amint ez így megfogalmazódott és elhagytuk a védekezést, azonnal jött. :D A nagy tesójára több, mint egy évet vártunk.

Mi két gyereket szerettünk volna és nekem benne volt, hogy szeretném ha ott lennének egymásnak, mint játszópajtások, illetve ha úgy alakul, akkor később, mint barátok. Nekünk nagyon jó mintáink vannak a családban.

júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

2 évesem van és nem bírnék többet, úgyhogy marad egyke. Ha jó, ha nem jó, ez van, ebből kell kihozni a legtöbbet. Mindennek van előnye meg hátránya is, mi ennek az előnyeire koncentrálunk.

Most nagyon hiányzik neki a gyerek társaság, de megy bölcsibe és ott lesz, nem lenne kisegítve egy újszülöttel sem, mire meg már tud vele játszani, addigra oviban is lesz társasága.

Nem akarom túlagyalni, nekünk így jó most.

júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha aktív szülő vagy akkor nincs a gyereknek 'szüksége' tertvérre. Amúgy sem garancia semmire a testvér, ez hogy minden egyke irigy vagy hiányzik nekik a testvér szerintem egyszerűen nem igaz. Nekem vannak testvéreim, de nem tartjuk a kapcsolatot, max ünnepekkor de akkor is mintha a fogam húznák.
júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!