Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinál, hogyan viselkedik...

Mit csinál, hogyan viselkedik egy 1 hetes baba?

Figyelt kérdés

1 hete született a fiam, császárral. Sajnos nem lèlegzett, magzatvizet nyelt és az intenzívre került. Lélegeztették 2 napig, most már lélegzik egyedül, de kap oxigént az orrába mert egyedül nem megy még neki. Vérömlényt is találtak az agyában.

Amikor sír akkor forgolódik, mozgolódik. Amikor felèbred ès nyugodt alkor csak néz egy pontba, mozdulatlan. Az ujjamat mikor milyen erősen szorítja, de szorítja. Cumit is keresi és szopja, de néha kiesik, nem tudja benntartani sokáig. 2 naponta volt széklete eddig, látszik, hogy nehéz neki, erőlködik, pukizik sokszor.


Mennyire normális ez a viselkedés egy ekkora babànál? Miket kellene még csinálnia?


júl. 3. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Ha jól értem, még kórházban vagytok. A babát egy speciális eset, kérdezd meg ott a gyermekorvostól, amit szeretnél. Jogod van hozzá.

Itt nem fogsz erre biztos választ kapni.

júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Eszik, alszik, sír, esetleg tekereg mert fáj a hasa....

A te babad nem egy átlagos baba, gondjai voltak már a születésnel.

Szerintem konzultalj orvossal vagy noverrel a kórházban.

júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kérdezd meg a kezelőorvost is, de az első pár hétben, 2 hónapban ennél többet nem nagyon fog csinálni.

Aztán majd nyílik a világ :)

júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kérdeztem orvosokat, azt mondták, majd a neurológussal konzultáljak, de pénteken lesz majd csak. Addig jöttem ide kérdezősködni. Köszönöm a válaszokat!
júl. 3. 11:57
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem mit vársz tőle? Egy komplikációk nélkül született csecsemő se csinál ennél többet. Eszik,alszik,pisil,kakail(normális hogy nincs naponta széklete) sír,tekereg, cumizik ha cumis.

Lehet azért nem tudja bent tartani mert nagy a cumi feje hiába 0+ost adsz neki abból is van változó méretűek. A MAM-nak van egy fajta cumija az egész szilikon annak nagyon kicsi a szívó feje esetleg probáld meg azt.

júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Első gyermekem, nem tudom mit várjak tőle, nem ismerem a fejlődésmenetet, mikor mit kell csinálniuk. Ezért kérdeztem.
júl. 3. 13:01
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg teljesen normális hogy mást nem csinál.
júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ismertem a fejlődésmenetet ezért érdemes utána olvasni mit mikor csinálnak a babák, kortól függően stb. Egy egy hetes baba ennél többet nem csinál. Eszik, alszik,sír mert fura neki a külvilág szüksége van az anyja testi melegségére vagy éppen tekereg igen mert fáj a hasa nincs hozzászokva a tápszerhez vagy az anyatejhez. Cseresznyenagyságú a gyomra. Ennél többet nem kell tudnia, Van a moro reflex azt biztos csinálja ha öltözteted vagy pelelkázod illetve az ujjadra ráfog a kis kezével ez is egy reflex ezek mindig normálisak és kell is h csinálja egy ennyi idős baba. Ennél többet tényleg nem kell. De ajánlom hogy olvass utána hogy hogyan is néz ki egy kisbaba fejlődése hónapról hónapra.
júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hmm majd a maga utemeben fejlodik

Nekem 3 gyerekem van a fejlodesuk teljesen mas volt ossze sem hasonlithato.


DE 3 maposan ettek (anyatej) aludtak neha nyuszogtek/sirtak mozogtak ide oda tekeregtek a kakilas ha tapazert kap mas mintha anyatejes de ettol meg az anyatej is lehet az elejen macears a pici gyomranak. Kakilni napi 4-5 es a heti 1 is normalis.


Nyugi ne parazz ra meet ha ideges vagy a baba is az lesz erzi megerzi.

júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Nekem a 2 napos lanyom nezelodott, nezte a mintat a haloingemen szoptatas kozben ,illetve hoztak a tili toliban a kekfenyrol es a folyoson a plafonrol nagy zold novenyek logtak kaspoban es utana forditotta a fejet. Egyertelmuen sasolt es lattam benne ertelmet. Nekem mondta is a gyermekorvos,hogy masok az ujszulottek mint 20 eve. Okosak! Egyertelmuen ertelmesebbek,mint x éve.
júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!