Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki egy gyereket vállal, mi...

Aki egy gyereket vállal, mi az oka, hogy nem lesz testvére? Mindig is egyre vágytál vagy megváltozott a véleményed?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 15:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Rengeteg oka lehet, nem hiszem, hogy erre egyszerü választ lehetne adni.

A baatnömnek azért lett egy, mert eredetileg nem akart gyereket, véletlen terhes lett, miután meglett a gyerek, rájött, hogy egyet még csak felnevel, de jobb lett volna enélkül.

tegnapelőtt 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Mert a ferjem nem akar tobbet, neki igy kerek a csaladunk.

Sajnos en ezzel nem vagyok kibekulve, azt erzem, hogy szeretnek meg.

De nyilvan itt ebben a helyzetben nincs jo megoldas, akkor inkabb ne legyen, mint legyen es ramegy a kapcsolatunk, csak igy meg bennem van hianyerzet. De talan majd megszokom.

En is egyke voltam es utaltam, ez is kozrejatszik azert. A ferjemnek meg volt 2 tesoja o pedig ezt nem szerette, mert allandoan piszkaltak ot :D

Kinek mi az elmenye ugye.

tegnapelőtt 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Változott a véleményem. Rengeteg érvem van, hogy miért nem lesz:

• annyira nehéz volt az eleje hogy nem akarom újra átélni, örülök hogy már 4 éves és sok mindenben önálló

• lombikkal jött össze, nem akarnám még egyszer a kezelést

• nem akarom megbontani újra a kialakult családi hármasunkat

• testvér születésekor mindig sérül a nagyobb

• a második soha nem kap annyi figyelmet mint az első kapott

• meggyőződésem, hogy az egyik személyisége mindig közelebb áll az emberhez, amit a másik úgy él meg, hogy az egyiket jobban szeretem

• olcsóbb nyaralni menni

• ha kell tudunk fizetni neki magánoktatást, kettőre már nem menne

• nagyobbként a különórák állandó logisztikát igényelnek - nem akarnék kétfelé szakadni

tegnapelőtt 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Mi még bizonytalanok vagyunk, de több minden szól a mellett, hogy egy maradjon:

- a szülés katasztrófálisan fájdalmas és nem biztos, hogy szeretném még egyszer átélni ezt a fájdalmat. A császár meg ismeretlen és lehet jobb ha az is marad.

- Nagyon jó gyerek az első, álom baba, nem biztos, hogy egy másodikkal szeretném azt kockáztatni, hogy mégis merjem milyen egy "többemberes" baba, ebből az élményből kimaradnék ha lehet

- 3 szobás lakásunk van, így pont jó minden. Eggyel több gyerekkel szűkös lenne, nem nagyon szeretnénk költözni, mert ez a lakás jó helyen van, felújítottuk, viszont a környéken nem nagyon vannak nagyobbak.

- Anyagilag is így jó helyzetben vagyunk. Egy nagyobb lakásba költözéssel, nagyobb hitellel nyilván kockáztatnánk az anyagi biztonságunkat is. (Bár mások ugye látjuk, hogy sokkal vakmerőbbek, mint mi, és a nagyobb kockázat sokszor nagyobb sikerhez is vezet..)

- Félnék, hogy 2 gyerekre nem tudok annyi figyelmet fordítani, amennyire szükségük lenne.

- egy gyereknek több mindent tudunk megadni, mint kettőnek (de nyilván ha egy van akkor pont a legnagyobb dolgot, a testvért nem adjuk meg neki...)

- az első baba is nehezen jött össze és olyan betegségem van, ami ameddig nem szedek fogamzásgátlót és nem vagyok terhes rosszabbodik, azaz az egészségem kockáztatom egy újabb babával való próbálkozással.


Ennyi jut most hirtelen eszembe.

tegnapelőtt 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Beteg lett az első a születése után.
tegnapelőtt 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. :) várom még a véleményeket
tegnapelőtt 15:45
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én már gyerekként eldöntöttem, hogy csak egy lesz, a későbbiek csak megerősítettek benne. Nagyon rossz a kapcsolat a testvéremmel gyerekkorunk óta, és már azóta azt érzem, hogy minden jobb lett, volna, ha ő nincs. A férjemnek hasonló a viszonya a testvérével, úgyhogy ő is egyet akart mindig. A kisbabás időszak nagyon nehéz volt nekem lelkileg, és a szülést se csinálnám végig újra.
tegnapelőtt 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi. Én sem szeretnék több gyermeket, és ezért mindenki Ufo-nak néz, vagy legyintget és közli, hogy úgyis lesz. Én is azon okok miat döntöttem így, amiket ti felsoroltatok.
tegnapelőtt 16:12
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Öreg vagyok és pasim sincs hozzá. Egyedül meg nem tudnék egynél többet felnevelni. Többet akartam, de ezt dobta a gép 🤷🏼‍♀️
tegnapelőtt 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
8# nekem a kedvencem az volt, amikor egy kollégám mondta, hogy úgyis az apja dönti el, mennyi lesz. Mondtam, hogy náluk ő se akar többet, és nem hitte el. Mintha az átlag férfi tízesével akarna gyereket.
tegnapelőtt 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!