Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól értenek meg minket a...

Mikortól értenek meg minket a babák? Gondolok itt arra pl: hol a kutyus? Vagy hol a mama? Mikor van az, hogy mi is észrevesszük, hogy érti is amit mondunk? Mert én mindig úgy látom, hogy az én fiam nem érti. 8 hónapos.

Figyelt kérdés
jún. 25. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
15 hós már kezdi érteni
jún. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Az én fiam még nem volt 9 hónapos, mikor arra a kérdésre, hogy "Hol a maci?", odamászott a macihoz és megfogta, szóval akkor már értenie kellett. 11 hónaposan már biztonsággal mutogatott ismert dolgokra, ha kérdeztük.

A 15 hónap nagyon sok, addigra már sok dolgot kell tudniuk kérésre, felszólításra megcsinálni...

jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen kell értenie alapvető utasításokat. Pl Tedd le a macit!


9 hónaposan azt hiszem olyan van a védőnő kérdőívében, hogy arra, hogyha mikor fel enni készülnöd azt mondod "gyere ide", akkor nyújtja-e a karját feléd. Tehát a mindennapi szituációkhoz kapcsolódó dolgokat kell értenie.


Az én kisfiam 7 hónapos, a nevére hallgat és mostanában kezdtem észrevenni, hogy talán kezd alapvető dolgokat érteni abból amit csinláunk/beszélünk hozzá. Szerintem ha mondom, hogy várj hozom a tápszered, akkor érti, már nem sír amíg elkészítem.

jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Nyolc hónaposan már ilyeneket biztosan megtett, hogy kérdeztem tőle, hogy valami/valaki hol van?, és ő odanézett.

Még a macskáinkat is név szerint ismerte, mert arra a macskára nézett, amelyiknek a nevét mondtam.

De például rámutatni még most sem mutat rá, hogyha megkérdezem, csak odanéz. Csak azt mutatja, amit ő szeretne. 16 hónapos most.

jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Basszus akkor nagyon le lehetünk maradva? Nemsokára betölti a 9 hónapot, és hiába mondom neki pl: hogy hol a labda, vagy a kutyus?! Nem is néz oda. Rám néz még beszélek aztán vissza a játékaira. Ha kint vagyunk és kocsiba van, akkor se akar oda nézni. Ilyenkor mi lehet a baj? Hallása jó. Sajnos későn sikerült a hallásvizsga mert váladék volt a fülében, szóval azt kezeltük. Már 4 hónapos volt mire minden jó lett. Orvos megnyugtatott jó a hallása. Én is amúgy úgy gondolom jó, mert a legkisebb hangra is odanéz. Csak ezzel az értéssel van a baj. Igyekszem minél többet beszélni hozzá. Mondjuk amikor mondom gyere megyünk és közeledek hozzá már nyújtja a kezét, hogy vegyem fel. Egy délelőtt alatt tanítottam meg tapsolni. Mit tegyek szerintetek? Nagyon el szomorít.
jún. 25. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azt hogy "hol a labda" még nem kell értenie. Az elég hogy nyújtja a kezét ha azt mondod gyere megyünk.


Esetleg próbáld meg hogy elé tartod a macit és a labdát és mondd hogy vedd el a macit. Akkor a maciért nyúl-e.

jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

7 vagy 8 hónapos volt amikor mondtam, hogy ebédet kellene melegítenem, kikúszott a konyhába és kiabált nekem, hogy "nyamnyam"


Szintén 7 hónapos volt amikor szóltam neki, hogy megyünk fogat mosni, és elkezdte imitálni a fogmosást és kikúszott a fürdőbe.


Egyébként ha kérdezel tőle, próbáld meg úgy kérdezni, hogy "Látod a labdát?" vagy mond neki, hogy "Én látok egy autót, te látod az autót?"


Ha így kérdeztem, a kisfiam azonnal elkezdte tekergetni a nyakát és keresni az adott dolgot.

Ha meg úgy kérdeztem, hogy "Hol van a maci?" az sosem hatotta meg.


Most már nyílván jobban reagál a hol van típusú kérdésekre, de már 16 hónapos.

jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap mikor a labdát mondtam neki, akkor rá nézett, a csillagra szintén, apát kereste, hirtelen áttörés lett. 😁 ma semmit nem akar megmutatni. Ez nem gond ugye? 😅
ma 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!