Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba nem kúszik,...

8 hónapos baba nem kúszik, nem áll fel, nem ül és a hátára sem fordul. Baj lehet? Vám köztetek olyan akinél ez előfordult és minden rendben lett végül?

Figyelt kérdés
35 hétre született szóval elvileg csak 7 hónaposnak számít. Nem szeret sokáig hason lenni. Járunk dévényeshez. Most akarom majd vinni úszásra. Itthon is ahogy lehetőség van rá hasra teszem. Forgatom , kúszatom. Érdeklődő és nyúl a játékokért de ha messzebb rakom már nem is érdekli. Labdára teszem tornázni. Már nagyon el vagyok keseredve hogy valami baja lehet

máj. 27. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődésneurológus mit mondott?
máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Koraszülött gondozásra hordod?
máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődésneurológus/neurológus vizsgálta? Dévényes mit mond?
máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen eddig 2x voltunk fejlődés neurológián, legközelebb 2 hónap múlva megyünk. Dévényes csak átmaszírozza, nézi hol tart. Mutatja miket csináljak vele itthon. Azt kind csinálom. Annyit mondott keveset vagyunk földön Keve a hasaltatás. De több nem megy vagy valamit én csinálok rosszul nem tudom. Reggel eszik. Muszáj 1 órát tartanom mert borzasztóan bukós. Utána lerakom tornázunk mondóka. Forgatom és kúszatom. Hagyom legalább fél órát had legyen csak hason. Ezekkel kb 1 óra megy el utána sír. Felveszem babusgatom stb de aztán álmos lesz mert3 óránál nem tud többet fent lenni még. Utána kezdődik elölről ez napi 3x . Kb 2 órát hasal naponta. Plusz ha valamit megakarok csinálni de utal hason lenni huzamosabb ideig.
máj. 27. 23:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg tsmt re gondoltam. Még konduktorra és tsmt re gondoltam hátha segítene valamelyik
máj. 27. 23:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De van izomtónus eloszlási zavara, vagy bármi ami akadályozhatja a mozgásfejlődését? Fejlődésneurológus mit javasolt?

Én tsmt-re nem vinném ilyen pici korban, de konduktor vagy szomatopedagógus jó ötlet. Helyi Pedagógiai Szakszolgálatnál ingyen felmérik és kaphat fejlesztést, ha szükséges. Hátról hasra fordul?

máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi jarunk tsmt-re 9 hos koratol kezdve, lehet mar veluk is gyakorlatokat csinalni, egyenileg tervezik meg,hogy mit.


De nekunk ezt a gyogytorna mellett javasolta a neurologus. Onmagaban nem helyettesiti a gyogytornat peldaul.


Szoval mindenkeppen ki kene talalni, hogy most mi is kell nektek. De ez orvosi kompetencia volna.

máj. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Nézesd meg mással lehet gyógytorna kell. Fejlődésneurológia, gyerekorvos stb.

DE azt senki nem írta ezért írom. A felállás, felülés, kúszás azt még nem baj ha nem tudja. Az átfordulas oda vissza igen azt tudnia kellene már. Azért mindenképp nézesd meg mással is, de azt ne várd, hogy már most ülljön, álljon meg kússzon. Az még odébb van.

máj. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elméletileg a dévényes nézi hogy van e valami feszesség stb. Masszírozza is. Fejlődésneurológus áprilisban rendben talált mindent de akkor kellett ugye már hasra fordulnia ami akkor meg is volt.


Most viszont nagyon keveset forog hasra is pedig már olyan sokszor csinálta. A hátára 2x fordult de azt sem láttam csak tudom hogy hason volt és mire bementem már háton volt. De ezt sem mostanában és lehet ez is csak a véletlen műve.

máj. 29. 04:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!