Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor számít jó vagy rossz...

Mikor számít jó vagy rossz alvónak egy baba vagy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy relatív, de annyira eltérő véleményeket hallok a környezetemben, hogy őszintén kíváncsi vagyok rá itt ki mit gondol.

A kisfiamat én átlagos jó alvónak mondanám. Kb 1 hónapos koráig összevissza kelt elég sokszor, aztán kb fél éves koráig 2-3 alkalommal. Onnantól egyszer ébredt éjszaka, persze betegségeket, pár fogzós éjszakát leszámítva. Általában gyorsan visszaaludt, de olyan is volt hogy órákat virrasztottunk éjszaka. 2 éves korától kezdte fixen átaludni az éjszakát.

Amikor ezt elmesélem, van aki irigykedik hogy milyen könnyű volt nekem, valaki meg hüledezik hogy ez kemény lehetett, az övé jól aludt az elejétől fogva.

Szerintetek mi az átlag? Mikor számít jó vagy rossz alvónak egy baba?


jún. 24. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg relatív.

Nekem rossznak számítana a tiétek, mert a fiam 8, a lányom 7 hetes kora óta nem kel éjjel (már 12 és 4 évesek, nem romlott el sosem az alvásuk), de tisztában vagyok vele, hogy nagyon szerencsés vagyok, mert nem ez az átlagos.

jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

relatív...


Míg a fiam kicsi volt, 1 éves koráig 3 óránként kelt, cicizett, aludt. Én már erre mondtam akkor, hogy rossz alvó. 1 éves korában leszoktattam, azóta 1x kelt úgy 4 éves koráig. Ivott, aludt.


Kimerített.


Majd jött a lányom, aki 1éves koráig óránként, max 2óránként kelt, azóta 2,5 éves, a mai napig kel 3x


úgyhogy visszasírom, a fiam "rossz" alvását.

jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kinel mi. Nalam most az a rossz alvas, hogy egyszer kel fel ejszaka, de akkor ebren van 2,5 orat :D
jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem a fiam a legrosszabb alvó gyerek. Kelt 2x éjszaka. Délután leraktam, akkor aludt több órát. Megszületett a lányom, aki katasztrófa. Délután is többször kel. Éjjel is sokat kel, cici kell neki, hogy visszaaludjon. Most fogom leszoktatni a ciciről (15 hónapos), de szerintem akkor is kelni fog. Szinte semmit nem tudok aludni. A kislányom félénk, mindig kell tudnia, hogy ott vagyok vele. Pár hónap és újra babázok. Azt hiszem pár évig nem fogok aludni.😃
jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Én azt tapasztalom a környezetemben, hogy akinek "jó alvó" babája van és megkérdezem, hogy mi a titka, rögtön kiderül, hogy egész éjjel cici van a szájában. 🤣

Vagy a másik, hogy még 1x sem aludt a kiságyban, helyette autóshordozó, babakocsi, adamo hinta,szülők között alszik, stb...

jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5# erre máris racafolnek. Kisfiam 1,5 hónapig szopizott csak, utána fejtem neki, tehát egyáltalán nem volt cici. Mégis jó alvó a kezdetektől, sosem voltak vele brutál ejszakazasok, jó, mostanában nem aludja végig az éjszakát, egyszer kel enni általában hajnalban, de zömében alszik is vissza, nem kell órákig altatni. Most 8 hónapos, az első naptól kezdve a kisagyaban alszik, nem volt egyetlen éjszaka sem, hogy köztünk aludt volna. Kb 5 hónapos koráig voltak full átaludt éjszakák, értsd, ilyen 10-12 órát egyetlen percnyi ébredés nélkül aludt. Most valamivel rosszabb a helyzet, de nem rossz alvó egyáltalán így sem, pedig fogzas, mozgasfejlodes, minden befigyel erősen. Alkati kérdés szerintem.
jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Én is cáfolnám 5-ös. Mindkét gyerekem tápszeres volt és első perctől a saját szobájukban alszanak.

jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

5, tök mindegy hol és hogy alszik a gyerek.

Az anyának is szüksége van a pihenésre

Ha a kisagyba nzyuszog a gyerek, de az anyja mellett nem, akkor az anyja nem fog kiszúrni saját magával, berakja a gyereket maga mellé

Én is ezt csináltam, és soha nem volt bajom a kialvatlansággal szerencsére .

jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem három óránként kel, de pillanatok alatt eszik és alszik is vissza. Az egyik ismerősöm gyereke viszont egyszer sem kel éjjel, 8-10 órákat alszik egyben, neki a mi éjszakáink elképzelhetetlenek.
jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!