Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kicsi a korkülönbség a...

Akinek kicsi a korkülönbség a gyerekek között, hogyan élte meg a kezdeteket? Hogyan mentetek pl:levegőzni, külön szobában aludtak a picik? 7hós babam van meg egy 5 hetes pocaklakóm.

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Együtt aludtak a szobájukban,mi meg a másikban. Nem volt ebből semmi gond. Sétálni pedig együtt vittük őket.
2010. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokmindentől függ, hogy milyen lesz.

De talán főleg attól, hogy a pici milyen , na meg hogy a nagy hogy fogadja a picit.

Nálunk nem volt gond az elején, a pici csak evett meg aludt. Ugyanúgy éltük az életünk, mint előtte-mintha nem is lett volna a kicsi...

Aztán eljött az idő, mikor ő is jobban igényelte a figyelmet-olyan 3-4 hó között, akkor nehezebb volt megszokni, hogy osztódni kell, de mára elég jól alakult megint minden.

Nagylányom 28 hós, kislányom 8 hónapos.

Türelem az kell, arra készülj fel, nem is kevés!! .-))

2010. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, a pici 3 hónapig mellettem aludt a bölcsőben, utána tettem át nagylányomhoz, azóta együtt alszanak.

Sétálni együtt szoktunk, kicsi kocsiban, nagy sétál.

Neked 14 hós lesz kb a nagy, mire jön a kicsi,vagy kell egy testrévkocsi, de szerintem elég egy testvérfellépő is, de lehet, hogy már sétálni is szépen fog melletted.

2010. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

14 honap a korkulonbseg.

Eleinte nem volt gond, egy szobaban aludtunk mindannyian, a pici nem ebredt sokszor,nem volt hangos, nem ebredt miatta a nagy. Az udvaron levegoztunk, a setakra vettunk testverkocsit. Ami nehez volt: a pici kizarolag a nagytol vedett helyen tartozkodhatott, nem bantotta direkt a nagyobb babank,de veletlenul igen, hiszen meg nem fogta fel, hogy a picire vigyazni kell.

Azota is ez tart meg, most 8 honapos a pici, most mar o is a talajon van,jobban figyel ra a testvere, de igy is veletlenul sokszor atesne,atgazolna rajta,ha nem lennek ott.

A seta most is jol megy, vagy tesokocsi, vagy a picit magamra kotom,a nagyot tolom, ha gyorsan kell haladni.

Ami most nem megy: az altatas.A kicsi szornyen fogzik, rosszul alszik,sokszor felsir,felsikit, hangos, elaltatni nem tudom oket egyszerre,mire az egyik aludna, addigra a masik hangoskodik egyet. Szoval most kulon szobaban alszanak.

Egyebkent siman meg lehet oldani, de teny,hogy nem konnyu,neha ugy erzem, hogy szetszakadok,annyi dolgom van.

2010. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gratula!

Nekem 22 hó van a két kicsi fiam között...Háááát, nálunk bárhova elindulni kész tortúra...Én nem tudom más szülő hogy csinálja, de nálunk a reggelek, kész rémálmok. Reggel sétálunk ébredés után át a mamiékhoz, és napközben ott játszunk. A kicsivel nincs gond, ő egy angyal, végtelen türelemmel. Jó a nagy sem ördög, de készülődni nem szeret. Öltözködés birkózással megy csak. Hiába ígérek fűt-fát, csillagokat semmi nem válik be...Mindig az idősebbikkel kell kezdenem, mert ő már nehezebb dió. (útál öltözni, meg elindulni bárhova is) Persze imádja a tesóját, és rengeteget segít mellette. Még tisztába is segít tenni az öccsét! A séták arról szólnak, hogy én kb 5m-re elől megyek 2-3 lépést, megállok, és könyörgöm a bátyusnak, hogy vánszorogjon utánam..:)Öcsi, mire megtesszük azt a röpke 250m-ert elalszik. Én meg a tesóval bajlódok, hogy nem, nem simogatunk idegen kutyákat, nem, nem megyünk csalinkázva az úton, csak a szélén(itt nincs járda). Nem, nem szedünk minden vackot össze. Menjünk végre, ne álljunk meg minden bokorban megnézni a pipiket, kacsákat...Szóval ez körülményes...És igen, egy szobában alusznak. Semmi gond nem volt a kiságyból való kiköltözésnek, és hogy tesó foglalta el a helyét. Remekül viszonyul a dolgokhoz. Játszik az öcsivel, "vigyáz rá" a maga módján, félti mindenkitől. Mindne nap kész kaland így már ezzel a kétkis kukacossal.:)

Kócos Barby, egy 2 éves és egy 5 hós kisfiúk anyukája

2010. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 31. 06:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!