Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez szeparációs szorongás...

Ez szeparációs szorongás lenne? Mikor szokott kezdődni?

Figyelt kérdés
A kislányom 7 hónapot töltötte 31-én. Már mászik és ül. Most kb 1 hete kezdte hogy nem adhatom nagyon más kezébe mert sírva fakad pár perc múlva. (Ha ismeri valamennyire akkor csak hiszti szerüen, ha abszolut nem ismeri, akkor nagyon szomoruan keservesen). Nyilván nem tesztelgetem, csak pont voltak ilysn szituációk a napokban. Az alvásai rendben vannak, de mikor ébren van, szinte árnyékként követ. Amennyiben kimegyek a szobából jön utánam. Akkor is ha nem tudja hova mentem, keservesen keres. Lényeg, hogy egy helyiségben legyünk. De még akkor is sokszor mászik oda hozzám, vagy a lábamhoz és kéreszkedik szinte fel. (Nyújta a kezeit, probàl ágaskodni a lábamon). Néha ha leteszem nagyon keservesen kezd sírni..totál nem bírja, pedig egész mostanáig alig volt kézben. Sajnos most ezen muszáj valtoztatni, mert megőrülnek. Ez szeparációs szorongás? Ennyi idős korban “normálisnak” számít?
jún. 4. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az. Nálunk 8 hónaposan volt először, és 2-3 hétig tartott. Majd volt még jópar 2-3 hetes hullám később is. Pontosan tudom, mert 3 hónapos kora óta dolgozom napi 2-3 órat otthonról, amig nagyszülők vigyaznak rá, de ezekben a hetekben ez egy merő esélytelenség volt, szörnyen megszenvedtük mindketten. Aztan elmult, majd megint jött.
jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az igen.


Nálunk késett, kb 10 hónaposan kezdődött de ammenyire tudom, 7 hónapos kor is normális.

jún. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, es sajnos sokaig is eltarthat. Erdemes opciókat kitalalni, felvehető hordozó vagy ahogy montad olyan helyre kell rakni, ahol lát téged, ha nyugtatja meg.
jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen az, és nem korai. Ahhoz köthető hogy már mászik, tehát helyvaltoztatásra képes. Valójában a szeparációs szorongás annak a felismerése, hogy te és ő két különálló lény vagytok. És mivel már tud mászni, ott tud hagyni téged, most ébredt rá, hogy ő egy különálló lény tőled. És ez okozza benne a feszültséget. Nyilván akinél a mozgásfejlődés később tart itt, mint nálatok, annál ez később következik be. Kisfiam 10 hónapos, kicsit megkésett a mozgása, még csak nemrég kúszik, nála most kezdődött.
jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ezt túl kell élni. Mindig azzal biztatom magam, hogy legalább jól alszik, mert amugy igen. :) de akkor tudomásul veszem, hogy most kis matrica lesz egy ideig.

jún. 5. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez a szeparációs szorongás. Nálunk 1 évesen jött ki és közel 2 hónapig tartott. Most kezd lecsengeni. Brutál, tudom. Kitartás! El fog múlni!
jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!