Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babának a cukkinit...

7-8 hónapos babának a cukkinit hogyan készítitek el?

Figyelt kérdés
még nem csináltam neki, recepteket várnék.
2010. okt. 29. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Cukkinis főzelék


6 hónapos kortól

• fél cukkini,

• pár szem zöldbab,

• fél krumpli,

• egy kisebb szál répa,

• 1 evőkanál csirkehús,

• 1 teáskanál étolaj.

Elkészítés

A vékonyra vágott csirkehúst és répát felteszem főni a zöldbabbal kevés vízzel, ha félig puha hozzá teszem a krumplit és a cukkinit, végén az olajat. A vizet időnként pótolni kell. Összeturmixolom a főzőlével.

2010. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

megint én


Cukkini zöldborsóval

A dietetikus véleménye: Virsli helyett főtt, darált csirke vagy pulykamellet is adhatunk, főleg allergiás babáknál. A kiszámított értékek 150 gramm készételre vonatkoznak.


8 hónapos kortól

• 1 közepes cukkini

• 1-2 marék zöldborsó

• 1 virsli

• morzsolt vagy őrölt rozmaring

Elkészítés

A cukkinit megtisztítom, apróra vágom. A cukkinit lábosba teszem, hozzá a borsó és a virsli, a rozmaringgal ízesítem, az egészet puhára párolom. Villával vagy turmixgéppel pépesítem. Nekünk nagyon bejött, a baba imádja.

2010. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom 2 éves de annak idején igy csináltam neki és ez volt az egyik kedvence. A cukkinit kockákra vágom és egy kisebb krumplival valamint pár szem kukoricával felteszem főzni. Mikor megfőtt akkor egy darab natur macisajttal, pici sóval és egy kis olivaolajjal összeturmixolom. Ennyi. Ha húsos a babád akkor egy kis kocka húst is szoktam beledobni a turmixba. =azért kis kocka, mert meg szoktam főzni egy adag húsit és olivaolajjal összeturmixolom és jégkockatartóba lefagyasztom, így mindig csak ki kellett venni és beledobni a főzelékbe.)

Szóval én így csináltam anno. Mostmár nem eszi meg a lányom a főzeléket, de ez akkor nagy favorit volt.

2010. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam így eszi 6 hónapos korától:

egy nagyobb szem krumplit felkockázok és felteszek főni annyi vízzel, ami éppen, hogy ellepi. Amikor már félkész hozzá teszem a cukkini kockákat (egy közepes méretűt meghámozok, kiszedem a magos részét) így főzöm teljesen puhára, mikor kész hozzá kockázok egy almát és így turmixolom össze, a végén teszek hozzá egy pici olívaolajat. A kisfiam nagyon válogatós volt/van/ főzelékekből, de amibe raktam egy pici gyümölcsöt, az már mindjárt nyerő volt.

2010. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!