Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sokszor szopizik...

Szerintetek sokszor szopizik még a babám?

Figyelt kérdés

Most 10 hetes a kisfiam,igény szerint szoptatok,de még nappal szopizik legalább 8 alkalommal+éjjel még 2-3szor.Ne értsetek félre szívesen adom,csak nem szeretném túleteni.

2700gr született,most 5500gr.


2010. okt. 28. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
egyetértek az utolsóval. ez nem merevség, hanem a józan ész. mostanában divat lett ez az igény szerint szoptatás, ami egyenlő azzal, hogy a baba egész nap a mellen lóg, éjjel is, és még 2 évesen is. tépi az anyja ruháját, hisztizik, ha nem kaphatja be a mellet. olvassgass utána, rengeteg ilyen kérdés van itt, amikor erre panaszkodnak. hát ez az igény szerinti szoptatás.
2010. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen a babád! öbbször eszik keveset! A lányom is ilyen volt. Én is igyekeztem húzni az időt az etetések között, de ha kaja kellett olyan ordítást bírt lerendezni, hogy nem bírtam hallgatni, inkább adtam neki enni. Ha éhes volt neki sem kellett semmi, csak a hami!

Mondjuk én igyekeztem kis rendszert vinni a napjainkba, mert szinte a lakásból nem tudtuk kihúzni a lábunkat a kisasszony miatt. Ráadásul iszonyú lassan evett.


Most 2,5 éves és a mai napig szépen betartja a gyakran együnk, de keveset elvet! Napi kb 6× csücsül le a kisasztalához (ebből 2 étkezés tej) hamizni! Ehhez képest 13 kg és 96 cm, egy deka felesleg nincs rajta, inkább ráférne pár deka! Pedig babának ő is kis dundika volt, anyósom szerint túl dundi is, de elnőtte!


Te látod, hogy mennyire bírja az etetések között, még valóban nagyon pici, próbáld elterelni a figyelmét, mikor már nyűglődik hallgassatok zenét, énekelj neki, hátha tovább bírja. De ha téged nem zavar, hogy gyakran eszik, akkor add neki.


A súlyduplázásról meg annyit,hogy nem minden gyerek úgy fejlődik, ahogy az a nagykönyvben meg van írva! A kis súlyú babák nyilván jobban szedik fel a dekákat magukra, mint a nagyobb társaik!

Pl a lányom 4200 g-mal született, de csak 7,5 hónapos korára duplázta meg a születési súlyát, és 2 éves elmúlt mire megtriplázta. És ezt sem a védőnő, sem a gyerekorvos nem kifogásolta. Makk egészséges kislány, még beteg sem volt soha (kop,kop). A barátnőm fia 3 kg-mal született 6 hós korára már rég túl járt a 6 kg-on, egészen pontosan 8 kg volt, de utána lelasssult a súlygyarapodása, most 1 éves és 9 kg, és ő is egészséges!

2010. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ideig mindenképp kellene egy mérleg, és akkor kiderülne, hogy mi a helyzet. Mert lehet, hogy többször szopik keveset, de az is lehet, hogy meg sem telítődik a melled ilyen gyakori szoptatásnál és akkor mindegy, hogy 5, 10 vagy 30 percig szopik, ha gyakorlatilag semmit sem eszik. Azt nem tudom elképzelni, hogy kétóránként teletömi magát.

Ha pedig egyszer jól lakott, akkor azután tényleg ki kellene bírnia legalább 2,5 órát még ha igény szerint szoptatsz is. Az éjszakai 2-3 kelés szerintem még normális 10 hetesen.

Az is lehet, hogy az derül ki, mint nálunk, hogy bizony hiába szoptatom gyakran, a tejem nem termelődik olyan ütemben, ami neki elegendő lenne. Ha pl. szopizik 10 percig, de csak 30 miliket, akkor valószínű ez a helyzet... akkor próbálkozhatsz még a fejéssel, hogy jön-e egyátalán valami a melledből (akkor csak cumi helyett használja a cicit), vagy ha nem, akkor tényleg próbálna enni, csak nincs mit.

Én is görcsöltem először és ragaszkodtam a szoptatáshoz, 5 hónapos kora után már muszáj volt éjjelre tápszert adnom, de ha nem hajtották volna ennyire az "igény szerinti" szoptatást (védőnő, orvos, anyós, stb.), akkor már 4 hónapos korában is kiegészítettem volna és mindketten kihagytunk volna egy olyan hónapot, amikor nappal kétóránként, éjjel másfélóránként szoptattam és mégis mindig éhes volt a babám.

Sajnos ezeket tényleg nem mondják el, amikor az igény szerinti szoptatásról van szó, csak azt szajkózza mindenki, hogy beáll a tejtermelés a baba igényei szerint, ami egy ideig igaz volt nálunk is, de sajnos nem mindenkinél és ez sem tart örökké.

2010. okt. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%

Ez a 6 hónapos korára kell megduplázi egy baromság, ugyanolyan merevség


Nyilván egy 2,5 kilós baba hamar duplázik, az én 4 kilós lányim meg csak 8 hónaposan duplázott, de a még nagyobb fiam sem volt fél évesen majdnem 9 kiló!


Kedves kérdező: csak nyugodtan csináld így tovább!!

2010. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,megpróbálom egy kicsit húzni a szoptatások közötti időt:-)
2010. okt. 29. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!