Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sokszor szopizik...

Szerintetek sokszor szopizik még a babám?

Figyelt kérdés

Most 10 hetes a kisfiam,igény szerint szoptatok,de még nappal szopizik legalább 8 alkalommal+éjjel még 2-3szor.Ne értsetek félre szívesen adom,csak nem szeretném túleteni.

2700gr született,most 5500gr.


2010. okt. 28. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

naponta 11szer?!

igen, sokszor szopik, kellene valami rendszer, nem össze-vissza etetni. nem olyan pici már.

2010. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Dehogy szopik sokszor, ő még kicsi, nyugodtan ehet 2 óránként is.

Főleg, hogy kis súllyal született, pici a gyomra, van mit behoznia, vagyis már jó be is hozta, hiszen duplázott.

Amúgy ez az igény szerint szoptatás lényege.


Ha 10 hónapos lenn, akkor már azt mondanám,

hogy sok:-)))))

2010. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Pedig pont, hogy nem kellene majd' egész nap a mellen lógnia... 3 óránként egyen, nagyon max. 2,5!!!
2010. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

második

A babák nem gépek, úristen!!


Lehet egyszer éhes, egyszer szomjas.


Szerintem a kérdező teljesen jól csinálj,a baba fejlődésből legalábbis erre lehet(ne) következtetni.

2010. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Amennyiben az igény szerinti szoptatást nézzük, igen, jól csinálod!

Ha azt veszem, hogy én is így csináltam és 5 hónapos korára már baromi fárasztó volt... én utólag már azt mondom, hogy soha többé nem szoptatok igény szerint, ráadásul így sem volt elég a tejem, hiába termelte magának egész nap.


Szóval ezt neked kell eldöntened, de túletetni nem tudod! Az anyatejből mindig annyit fog enni, amennyi neki éppen kell, úgyhogy emiatt ne aggódj!

2010. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

második

Én is igény szrint szoptattam a kicsit, 5 ónaposan meleg volt és nyár, előfordult, hogy 2 óránként cicizett nappal.

Még mindig szopik, másfél éves múlt

2010. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
De nincs nyár. Ergó nem lehet annyira szomjas, hogy állandóan ciciznie kelljen. És a gyomornak is pihennie kell. Tudod mi történne veled, ha szinte megállás nélkül éjjel-nappal ennél? Megmondom. Kipurcannál.
2010. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

De csak 10 hetes és még 3 kiló sem volt születésekor.

Ennyire nem lehettek merevek?!

2010. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

De épphogy elmúlt 2 hónapos, és már megduplázta a születési súlyát, amit 6 hónapos korára kellett volna... ennyire nem lehetsz igény szerinti szoptatás párti!!!

Még a dokink is azt mondta, aki 40 éve praktizál, hogy az igény szerinti szoptatást felejtsem el. 3 óránként egyen a gyerek tisztességes mennyiséget, és közötte PIHENJEN A GYOMRA! A hasfájást is így lehet megelőzni igazán.

2010. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,h én is szeretném,ha több idő telne el a szoptatások között(szerencsére 5-10 perc alatt szopizik),de nem kell sem cumi,sem tea,sem víz.akkor hogy csináljam?
2010. okt. 28. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!