Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás kezdetekor a...

Hozzátáplálás kezdetekor a kóstolás előtt vagy után szoptassam meg a babámat?

Figyelt kérdés
ápr. 20. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Utána.
ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha előtte megszoptatod, akkor nem lesz éhes mire kóstoltatni akarnál vele bármit is. Mindenképp csak utánna, de azt is csak akkor, ha éhes marad. Hozzátáplálásnál pont az a lényeg, hogy étkezéseket váltson ki.
ápr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem kettes, hozzátáplálásnál amikor elkezdes 5-6 hónaposan akkor csak pár kanállal fogad el úgy is, a tejet nem kell kiváltania rögtön a pürével.
ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Utána kapott cicit, ha kért
ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát amennyiben ki akarod váltani, azért 1 éves korig az alap az anyatej/tápszer, addig tényleg csak kóstoltatás van (főleg az elején), nem feltétlenül _kell_ célnak lenni az étkezések kiváltásának.

Mondogattam ezt magamnak, miközben mindkét gyerekem szerettem volna minél hamarabb leválasztani és az összes, vagy legalábbis a legtöbb étkezést kiváltani 1 éves korukig, szóval szigorúan étkezés után kínáltam fel nekik a mellem. Nem jött be. Ha még nem akarja, akkor tök mindegy az időzítés, úgysem fog enni. A nagyobb gyerkőc nálunk még most közel 4 évesen is fényevő, a kicsi 1,5 évesen viszonylag jó étvágyú, de még mindig nem "jött le" a szerről, pedig nagyon nyomatom neki a normális kajákat.

ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Utána szopizzon.


Én úgy csinàltam, hogy amikor odaért az idő, hogy szopizna, akkor először adtam neki pürét, megevett amennyit megevett és utána jött a szokásos szopi. Így szépen lassan egyre több kanál pürét evett meg, ez miatt egyre kevesebbet szopizott utána, majd egyszercsak eljött az idő, hogy egyáltalán nem kért szopit. Így lett kiválta először 1 étkezés, majd szépen lassan ugyanezt a "taktikát" követve a többi is.

ápr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a cél.

Gyorsan leválasztani vagy fokozatosan az ő ütemében haladni.

ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy akarod, nincs olyan, hogy kell. Lehet előtte, utána vagy függetlenül. Ha utána, az segítheti az étkezések kiváltását.


De nálunk eleve nem voltak "étkezések", ami a szoptatást illeti. 2 óránként szopott kb. Amikor mi ettünk, akkor odavettem az ölembe ha ébren volt és megkínáltam valamivel. Ez is egy lehetséges út.

ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdemes előtte, mert egy èves korig ideàlis esetben csak kòstoltatas a cèl, nem ètkezès kivàltàsa.
ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!