Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig elfogadható, hogy egy...

Meddig elfogadható, hogy egy baba éjjel is egyen?

Figyelt kérdés
Esetleg orvossal, védőnővel beszélt már erről valaki?
2010. okt. 26. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos korig kell nekik az éjszakai evés. Utána inkább csak megszokás. De ha fogzik, vagy rosszat álmodik, cicivel a legkönnyebb megnyugtatni, visszaaltatni. Az én gyerekem 1,5 éves koráig felkelt éjjel, de nem mindig, szerencsére, voltak jobb és rosszabb időszakok. Nekem a szoptatás volt a legegyszerűbb megoldás. Persze ha tápszert kellett volna kevernem éjszaka, biztos másképp csináltam volna. Te szoptatsz?
2010. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Nemrégen olvastam erről egy tanulmányt itt a neten. Egy gyermekpszichológus írta. Sajnos nem tudom belinkelni,mert nem jegyeztem meg a címét. Szerinte kéthónapos korára le kell erről szoktatni. Ha nappal eleget eszik,akkor nincs szüksége éjjel is az evésre. Kell a gyomrának is idő,hogy feldolgozza az ételt. Azonkívül minél "idősebb" éjjel már csak megszokásból eszik,ha még szopik,akkor pedig cumi helyett használja a cicit. Erről pedig nagyon nehéz leszoktatni.

Igaz,hogy ma divat éjjel is etetni a babákat,akár még két éves korában is.

2010. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
20 hónapos a kisfiam. Még fel kel éjjel 1-2x enni. Főleg most, mert jön a foga. Inkább már csak cicizik/cumizik, mint szívja. Szív egy párat és alszik tovább. 2 éves korára teljesen leakarom választani a ciciről.
2010. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a gyerekorvosunk, ha engem nem zavar, akkor hagy szopizzon. Cumit 10 hósan már nem kellett neki. 3. voltam.
2010. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már rég nem szopizik a kisfiam. 9 hós és éjjel is még 4 óránként eszik tápszert.
2010. okt. 26. 21:44
 6/13 anonim ***** válasza:
mi 4 hósak multunk ,és éjjel nappal 3 óránként eszünk, igaz tegnap csak 1szer kelt. majd ma meglátjuk! pedig már 2 és fél hósan átaludta az éjszakát.
2010. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
6-10 hetes kor között jön el az idő, mikor már képes annyit enni egy baba nappal, hogy éjszaka nincs szüksége étkezésre. Tehát, 10 hetes kor után ez már csak "rossz" szokás, nem éhség. egy védőnő
2010. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Én is védőnő vagyok és én úgy gondolom, h egy gyermek, ha felébred valami oka van rá. kislányom 7 hetesen már végig aludta az éjszakát , 6 hónaposan a fogzásnál elkezdett ébredni éjszaka többször, amikor épp nem jön a foga akkor ismét végig alussza az éjszakát, tehát szerintem ha felébred a baba annak mindig oka van és ha ő épp a cicin tud megnyugodni, akkor legyen úgy.
2010. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amint írtam, már rég nem szopizik. Nagyon keveseket eszik egyszerre. 90-130ml tápszert szokott enni egy evésre. A max nála 170ml. De most fogzásnál nem eszik ennyit.
2010. okt. 27. 10:06
 10/13 anonim ***** válasza:
az én fiam 6 hónapos születése óta végig aludta az éjszakát..most jönnek a fogyai kb 2 hete hogy 1-2szer fent van éjjel.De iszike 20-30ml teát és alszik tovább mint a bunda.Nekem azt mondta a védőnő hogy ilyenkor ha éjjel felkel akkor mindenképp tápszert adjak neki..de én nem akarom rászoktatni az éjjeli evésre.
2010. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!