Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek, ha a nagymama...

Hogy kezelitek, ha a nagymama nem azt csinálja amit ti kértek tőle, és egyenesen szembe megy veletek? Kíváncsi lennék nagyik, anyósok véleményére is ha vannak itt!

Figyelt kérdés
Anyósom természeténél fogva eleve olyan ember, aki azt hiszi, hogy mindent ő tud jobban, ez a gyerek születésénél csak fokozódott. Az hagyján, hogy állandóan beleszól(na) a dolgokba, ezt el tudom ereszteni a fülem mellett, de amikor kérek tőle valamit, és ő a szemem láttára csinálja az ellenkezőjét, úgy hogy még mondja is, hogy tudom, hogy ennek most anyád nem örül, de én akkor is odaadom ezt a sütit (csak mondtam egy példát) akkor azért nagyon mérges vagyok. Hogy lehet ezt kezelni? nálatok milyen anyós?
2010. okt. 26. 11:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
en megertelek, teljesen hasonlo cipoben jarunk, de sajnos otletem sincs a valtoztatasra. persze nagyon jo lenne"helyrerakni", de ezeknek egyszeruen ez sem hasznal, annyira meg vannak gyozodve a sajat igazukrol, hogy csak megsertodnek, de nem ertik, nem fogadjak el, hogy nem ok az anyukak es most nem ugy kellene eljarni, ahogy ok kepzelik.
2010. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

köszi csajok, tudom, nem vagyok egyedül ezzel a helyzettel... amúgy úgy meghallgatnék erről pár nagymamát is, aki hasonlóan viselkedik, hogy ugyan miért csinálják ezt... az én anyám pl teljesen ellentéte anyósnak (hál istennek) szóval ő szerinte is hülye...

sokmindenbe beletörődtem már, de hogy a szemem láttára csinálja az ellenkezőjét a kérésemnek, az már kicsit sok... mi lesz így később, ha a gyerek nagyobb lesz, és majd arra tanítja, hogy ezt meg azt majd ne mondd el anyádnak, vagy hogy amit anyád mond az hülyeség, hallgass rám....

2010. okt. 26. 16:33
 13/15 A kérdező kommentje:
ja csak még valamit nem értek :) ha ezek a nagyik ugye azt képzelik, hogy a világon mindenkinél jobban értenek a gyerekneveléshez, akkor miért nem feltételezik a saját gyerekükről, akit ugye ők a Tökéletes Anyák neveltek, hogy képes egyedül eldönteni mikor és mit egyen a gyereke, hogyan kell fürdetnie, büfiztetnie, fognia, stb... ennyit kinézhetne a saját maga által nevelt FELNŐTT gyerekből....
2010. okt. 26. 16:47
 14/15 anonim ***** válasza:
Jogos! :D Meg azt sem értik, hogy megváltoztak a dolgok azóta, és sok minden nem divat vagy hóbort kérdése, hanem a kutatások eredménye. Pl "mikor adsz már annak a gyereknek valami normális ételt? te ilyen idősen már..." És úgyse érti, nem hajlandó odafigyelni a válaszra, hogy anya, nem fog tehéntejet inni, nem fog még ezt-meg azt enni, mert nem szabad... Meg nincs melege, nem fázik, nem fog a hátán aludni, mert úgy nem szokott, és nem a "buta anyád tömi a szádba a cumit", hanem ő kéri, és még sorolhatnám. Ja, a kedvencem a 93 éves ükk papája... aki nem érti meg, hogy nem adom oda a gyereket a kezébe mert szédül. üljön le és megfoghatja, de neeem, ő erőszakoskodk! :S A vége az lett, hogy ameddig lemenem a pincébe elvette a nagybátyjától a gyereket, aki hatalmas ordíásba tört ki... Így önként passzolta le. Nem tudom mit csinálna ha elesne vele... Tanulópénznek meg drága lenne, úgyhogy nem is akarom megtudni! De ha valaki rájön a frappáns, nem sértő de célravezető megoldásra az szóljon nekem is. Hogy kell megnevelni a szüleinket, anyósainkat, apósainkat stb? :O :D
2010. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
hát igen... ez szerintem amúgy intelligencia kérdése.. mert nagyon sok nagyszülő háttérbe vonul és a szülőkre bízza a gyereknevelést, csak akkor ad tanácsot, ha kérdezik... én azt fogom csinálni, hogy sokmindent lenyelek, mert a gyerek pontosan tudja,hogy ezt csak nagyinál lehet, de azért ha valamihez ragaszkodom akkor azt akkor sem fogom megengedni neki, ha megsértődik és hangos vita lesz belőle.. végülis a gyerekemről van szó, az ő érdekét kell szem előtt tartanunk :)
2010. okt. 27. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!