Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek, ha a nagymama...

Hogy kezelitek, ha a nagymama nem azt csinálja amit ti kértek tőle, és egyenesen szembe megy veletek? Kíváncsi lennék nagyik, anyósok véleményére is ha vannak itt!

Figyelt kérdés
Anyósom természeténél fogva eleve olyan ember, aki azt hiszi, hogy mindent ő tud jobban, ez a gyerek születésénél csak fokozódott. Az hagyján, hogy állandóan beleszól(na) a dolgokba, ezt el tudom ereszteni a fülem mellett, de amikor kérek tőle valamit, és ő a szemem láttára csinálja az ellenkezőjét, úgy hogy még mondja is, hogy tudom, hogy ennek most anyád nem örül, de én akkor is odaadom ezt a sütit (csak mondtam egy példát) akkor azért nagyon mérges vagyok. Hogy lehet ezt kezelni? nálatok milyen anyós?
2010. okt. 26. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kezeld másképp:


odaadhatod a sütit és odaadja.


nekem alapvetően normális de az elején voltak viták hogy majd ő leviszi a gyereket sétálni az első két hétben novemberben mert satttaratartta...


nem érdekelt viszont amikor már nagyobb lett hagytam hogy hadd csináljon vele amit szeretne mert kell a kettősség a gyereknek hogy mamánál ezt lehet anyával apával meg mást.


mekkora a kicsi? mert sütit tényleg nem engednék 9-10 hós kor elött.

2010. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem a süti a lényeg, hanem hogy vannak dolgok amikben én döntök, az anyja (és persze az apja). És elvárom,hogy ezt mindenki tiszteletben tartsa, nagymamát is beleértve. Szerintem bunkóság semmibe venni azt amit a másik mond...
2010. okt. 26. 12:00
 3/15 A kérdező kommentje:
ja amúgy egy éves, sütit csak alkalomra adnék én neki, ráadásul épp vacsora előtt voltunk ez volt a baj, de ez csak egy példa volt
2010. okt. 26. 12:01
 4/15 anonim ***** válasza:

nekem is alapjában véve normális anyósom van, de.. néhány napig ő vigyázott a gyerekre nyáron. Irtam neki egy listát hogy milyen ételeket kapott már, miket nem szabad még. (gyakorlatilag egy "használati útmutatót" csináltam neki). Erre k*rvára nem azokat adta neki amiket irtam, és adott olyat is amit a doktornő javaslatára még nem szabadott. (kora szerint lehetett volna, de ez most hosszú lenne). Folyamatosan üveges gyerekkajával etette, amit én baromira ellenzek, mert tele van cukorral és keményítővel.

Hogy hogy lehet kezelni? Mondtam a férjemnek, hogy beszéljen ő az anyjával nem hiába irtam a listát neki, és ne szarja le amit én csinálok.

2010. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hihi :D Nekem anyum ilyen, hogy mondok valamit és teljesen mást csinál. És én ilyenkor ideges vagyok. De már olyan ritkán találkoznak. :( Szóval mostmár kb csak összefutunk, beülünk egy étterembe stb, ott nem nagyon tudja elrontani. (persze nem ezért nem találkozunk, de ezt most nem részletezem) Én hiába kértem pl, hogy ne hozd fel a gyereket (alagsor), mert a teraszon cigiznek, ő hozta; ne vedd fel, mert már nagyon álmos -ő felvette.. És aztán ha rászóltam ő sértődött meg. :S Sajnos.. Anyósom meg 4 gyerekes anya, a legkisebb 10 éves, az ő tanácsait elfogadom, és örülök is a tapasztalt segítségnek. Viszont a párom nagymamája mindig olyanokat mondott a gyereknek, hogy jajj de hideg a kezed, anyád nem öltöztet fel rendesen, és már csomagolta is be takaróba nyáron... Szegénykémről meg szakadt a víz... Vele nem tudtam mit csinálni, pihentettem a látogatásokat. Most heti egyszer megyünk hozzá, így örül és teljesen oda van, hogy milyen jól nevelem a gyereket, mert mennyire ügyes... Hát ez van... Ha nem akarsz veszekedni, akkor tűrsz, vagy kinyitod a szád, és helye rakod. :O :)
2010. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi :) igen alapvetően az ember vagy elküldi a francba vagy nem... még ha legalább jó tanácsokat osztogatna... de mind hülyeség.. van hogy addig erőszakoskodik amíg valamit ráhagyok, hgoy ok csináld így, és persze úgy sosem működik... na mindegy, így tényleg csak azt éri el,hogy a minimálisra csökkentjük a találkozást, mert beszélni nem lehet vele...
2010. okt. 26. 12:10
 7/15 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen sajnos :( alapvetően rendes, meg jószándékú, de mindenbe beleszól, mindig mindent jobban tud mindenkinél, tehát az orvos is hülye meg a védőnő is, az internetről ne is beszéljünk, és ő is a kérésem ellenére is csinálta a dolgait. Nyeltem 14 hónapig, aztán kiborult a bili, elküldtem a francba, azóta tudja merre hány óra. Nem mondom hogy ez a helyes lépés, de én már nem bírtam elnézni neki.

Amíg nem volt baba, addig elengedtem a fülem mellett, meg a babával is hogy pl melege van vagy fázik, stb, de amikor a kezébe adott egy zacskó 1 cm-es mütyürt hogy rágcsálja, meg etette minden szarral amivel nem lehetett volna, na akkor már elég volt.

2010. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem az anyám ilyen. Én is van amit nem engedek, pl sütit csak időnként. Ő meg mindent ad neki, mert ő is adta már nekem, meg nem birja ki, hogy ne adjon neki..ezeket mondja. Én meg hiába mondom, hogy ne... Nem tudok vele mit csinálni. Ha tehetem nem bizom rá. Anyosom se jobb, multkor ebéd előtt tömte tele almával meg keksszel. Nem voltam ott, de ő legalább nem csinálja ha mondom.
2010. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajna nem tudsz mit csinálni, ha szolsz az se jo, ha nem szolsz az se... ilyenek, ők mindig is okosabbak lesznek..hiszik ők. Nálunk is mindenki hülye, a dokitól kezdve a védőnőig, én meg pláne...de ő mindent tud és az a jó, ahogy ő tudja.
2010. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor megmondom neki, hogy ne sütit, hanem gyümölcsöt adjon neki.

Ha meg a gyerekkel üzenne nekem, akkor visszaüzennék, hogy "Nagyanyád most ennek nem fog örülni, de az lesz, amit én mondok."

2010. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!