Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segítsek neki? Egész...

Hogy segítsek neki? Egész éjjel nem aludtunk.

Figyelt kérdés
Teljesen el van dugulva az orra. Amint vizszintesbe került nem kapott levegőt. Így a karomban függőlegesen szunyokált pár órát. Azért aggodok, mert apának tüdőgyulladása van.
2010. okt. 21. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Jaj szegények. Orvosnál voltatok? Nem tudsz mást tenni, csak fújni Sterimar-ral, és szívni ezerrel, hogy nehogy a fülére, arcára menjen a dolog. Apa közelséget egy időre felfüggeszteni. C-vitamin, D-vitamin adása.Párologtass a Kicsi szobájában, szellőztess sokat. És tudom, hogy nem ajánlják, de szerintem ilyen esetben jobb megemelni a baba fejét. Szóval szerintem amíg beteg semmi baja nem lesz, ha vékony párnán alszik. Remélem jobban lesz a Babád.
2010. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orrcsepp (a homeós Euphorbium nagyon jó! ), orrszívás, párologtatás, fektesd hasra, úgy nem dugul el az orra... emeld meg az ágyát kicsit fejrésznél...
2010. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 hete volt ugyanez a helyzet...Apának tüdőgyulladása volt, kórházban feküdt, nekem hőemelkedés , és torokfájás, pici meg köhögés és nátha.Én sűrűn porszívóztam az orrát, már a végén örült neki aranyom, tudta, hogy utána egy ideig megkönnyebbül.Valamint homeos orrspray-t vettem, az a neve, hogy Euphorbium comp.-Heel, nagyon jó, kicsit cseppfolyósította a dolgot, igaz sokat le is nyelt, de legalább, nem bántotta.A doktornőm is ezt mondta.remélem segítettem valamit.Gyógyulást kívánok:)
2010. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Apát kerültük, amennyire egy két szobás lakásban lehet!

Ezeket használom, orrsprayk, proszívó, c vitamin, de ettől még nem kap levegőt.

Arra gondoltam inhalálni nem lehet valahogy neki? Vagy valami hatásosabb orrspray?

Mivel párologtassak? Mit ajánlotok?

Orvoshoz ma megyünk, éjszaka jött ez ki nála.

2010. okt. 21. 08:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az orrspré, sőt néha orrcsepp, porszívózás mellett a hagyományos kamillás inhalálás a legjobb, sokkal hamarabb oldódik a lerakódás és sokkal hamarabb gyógyul. Akármilyen taknyos is két nap kamilla és kutya baja az éjszakával. Gyógyszertárban lehet kapni orvosi kamillát, felfőzöd és bebújtok egy paplan alá 4-5 percre napi háromszor négyszer utána egy perc múlva porszívó-orrszívó meglátod sokat segít.
2010. okt. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kisnita ***** válasza:

Szia!

Mennyi idős a baba?

Az én kisfiamnak egy komolyabb taknyosság esetén ezeket a tengervizes orr fújókák semmit nem értek. Nasivin 0.1-es orrcseppet vettem neki az jó volt és gyakran szívtam az orrát.

Adj neki Cebion cseppet, erősíti az immunrendszert, apát pedig zárd el a gyerektől míg meg nem gyógyul. Ha köhögni kezd vagy belázasodik vidd el orvoshoz a kicsit!

Jobbulást!

2010. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

megjöttünk a gyerekorvostól. Azt mondta még nagyon az elején vagyunk, talán nem lesz rosszabb, elcsipjük.

Stohdalt kaptunk köhögésre, Nasivint az orrára. Ezenkívül a cebiont kell szednünk, meg kálciumot inni. Plusz vettem balzsamot amivel a hátát kell kenni.

Azt mondta, valószínű ugyanaz a korokozó mint apánál, de nem biztos, hogy nála is tüdőgyulladás lesz. A tüdeje most még szép tiszta.

Most alszik szegénykém, nagyon nyügös, mi meg csak "kínozzuk-nyuzzuk" a sok szerrel. De hát muszáj!!

2010. okt. 21. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Nasivin helyett a Nasic nevű orrspryt ajánlanám, mi 1 hónapja estünk át ezen,másfél hétig kínlódtunk....a Nasic nem szárítja ki az orrnyálkahártyáját, és tovább/többször is használható, mint a Nasivin. Párologtass+illóolaj citrom, eukaliptusz nagyon jó, a kis hátára Luuf balzsam, könnyíti a légzést. Én az esti fürdés előtt főztem egy nagy adag kamilla teát és azt a vízéhez öntöttem.

Ha rosszabodik, mindenképp vidd le az orvoshoz, főleg, hogy az apukájának tüdőgyuszija van!

jobbulást!

2010. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!