Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj-e, ha egy 11 hónapos...

Baj-e, ha egy 11 hónapos babának napi 4-5, és nem is kevés kakija van, ami ráadásul szinte ugyanolyan mint amit megevett, csak éppen büdi is?

Figyelt kérdés
Kicsit aggaszt a dolog. Látom, hogy másoknak inkább azzal van problémája, hogy keveset kakil, vagy napokig egyáltalán nem. Az enyém napjában többször is, és olyan, mintha nem is történne semmi a bevitt táplálékkal, azon kívül, hogy büdi lesz. Ráadásul az utolsó 4 hónapban hízott összesen annyit, mint amennyit más babák egy hónapban híznak. Nem tudom mit tegyek. Mi lehet ennek az oka?
2009. jan. 3. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem feltétlen beszélj az orvosoddal,ez nem teljesen normális dolog.Valszinleg nem teljesen tudja megemészteni a kajákat(nem tudom mit adsz neki tejet,vagy gluténes ételt stb.)ezért sem hízik.Lehet,h még nem teljesen bírja a szervezete,de anyagcsere probléma is lehet.De ezt csak az orvos fogja tudni megmondani,mi,anyukák nem!!!2 gyerekes anyuka
2009. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, mindenféleképpen megyünk orvoshoz. Én is arra gyanakszom, hogy valami anyagcsere probléma van. Hippoallergén tápszert kap, valamint főzelékeket husival, illetve gyümölcsöt, néha adok neki tejpépet. Szoktam még adni neki saját készítésű, kukoricalisztből készült babakekszet. Ebben mondjuk van margarin. Meg hát apukáját nem tudom lebeszélni arról, hogy ne adjon neki nasizni háztartási kekszet. Ja és én is adtam már neki néhányszor kenyérhéjat és kiflicsücsköt. De igazad van, el kell mennünk gyerekorvoshoz. Nem is azt várom egyébként az anyukáktól, hogy kitalálják, mi lehet konkrétan a baj, csak kiváncsi voltam, hogy egyáltalán milyen egy 11 hónapos babának a széklet, mert nekem ez az első babám, és a védőnőnek bármit mondok, mindig azt mondja, hogy az nem baj. Mintha az lenne a dolga, hogy intézkedjék, hogy a gyerekorvoshoz sehogy se jussunk el.
2009. jan. 3. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem normális, a hozzátáplálás elején előfordul, hogy emésztetlenül jön ki az étel, de egy ilyen idős babánál már nem lenne szabad. Mindenképp vigyétek hétfőn dokihoz. 1 éves kislány anyukája.
2009. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első vál.vagyok.Sajnos a védőnők nem mindig vannak képben...ne is foglalkozz vele.Igazából semmi olyat nem adsz,amit normál esetben ne tudna már megemészteni-a picim 8 hós,és már kap glutént-tehát más oka lehet.De hamarosan kiderül.Minden jót!
2009. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Jövő héten mindenképpen felkeressük a gyerekorvost.
2009. jan. 3. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!