Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babámnak adhatok...

9 hónapos babámnak adhatok Danone Danoninot? Ajándékba kapta, és nem tudom, hogy oda lehet-e már neki adni!?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Odaadhatod neki nyugodtan.


Egyébként az egész glutén-nem glutén témához csak annyit, hogy az öcsém lisztérzékeny, és mégis 6 hónapos korától be KELLETT vezetnem kisfiamnak a glutént! Orvosi utasításra! Pont az a rossz, ha nem találkozik vele a szervezete sokáig, mert a vékonybél bolyhok nem tudják tolerálni a glutént, ha sokáig nem kap.

2010. okt. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,válaszotokat.

Eléggé megoszlanak a vélemények úgy látom.

Megkérdeztem védőnőmet is,ő azt mondta,hogy inkább még ne,mert van benne tartósítószer meg egy pár E betűs "cucc" úgyhogy még várjak vele.

Végül is nem létfontosságú,hogy ilyet egyen,úgyhogy még várok vele,1 éves koráig.

2010. okt. 18. 10:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólónak írnám. Kislányom 8,5 hónapos, és én glutén érzékeny voltam. Igen, csak voltam, meggyógyultam 15év után. Azt mondták Pécsen a klinikán, hogy vegyem Isteni csodának ezt az egészet. Szintén orvosi tanácsra, a kislányomnak 1éves koráig nem adhatok glutén tartalmú ételeket, mert megvan az esélye hogy örökli tőlem. És pont azért kell várni vele, hogy elég fejlett legyen a szervezete a feldolgozásra. Amúgy én sajnos nagyon korán kaptam liszteset, és mivel a hajlam megvolt bennem, glutén érzékeny lettem. Én így tudom, nekem így mondták a gasztroenterológián.
2010. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Van itt a fórumon még egy anyuka, aki lisztérzékeny, és 4!!! hónapos korától KELL adnia a kislányának glutén tartalmú ételt!!!
2010. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Értem, hát nekünk így mondták a dokik. Házi gyermekorvos és gasztrós gyerekorvos is. Lehet hogy arrafelé a dokik más nézeteket vallanak. Mindenhol más.
2010. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tegnap 22:58-as-nak. A Danone nem garantálja, hogy a termékeik (kivéve a natúr termékeket)nem tartalmaznak glutént. Tényleg érintettek vagyunk sajnos a kisfiam révén, írtam nekik, és azt a választ kaptam, hogy csak saját felelősségre adjam, mert olyan gyárban készül, ahol glutént (ami nem csak búza, hanem rozs,árpa, vagy zab is lehet, hogy pontosak legyünk) tartalmazó termékeket is gyártanak, és keresztszennyeződés is előfordulhat. Márpedig ilyesmit egy lisztérzékeny nem ehet. Ajánlom a liszerzekeny.hu oldalt, ott találsz listákat a glutént tartalmazó/tartalmazható tejtermékekről is. Érdemes tájékozódni, egyébként nem veszem kötözködésnek.
2010. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy meglepődnél, hogy mennyi joghurtféleségben van glutén, és csokiban, és felvágottban, és még sorolhatnám. Nem csak a kenyérben, meg a kekszekben. A kérdező védőnőének azonban abban valóban igaza van, hogy a sok mű dolog miatt, ha nem is épp a glutén miatt érdemes várni vele. Én is adtam anno a fiamnak, amíg ki nem derült a baj (természetesen nem ettől lett lisztérzékeny, az sajnos genetikailag kódolt). Mindig érdemes elolvasni a csomagolást ilyen picuroknál.
2010. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!